Wpis z mikrobloga

@Paukopulos: A ja z wiekiem zacząłem zastanawiać się, czy w tym filmie nie chodzi jednak o coś innego.
Zacząłem patrzeć na bohatera jak na bandytę (nie będę spojlerował ale chodzi mi głównie o końcówkę) i zwykłego frustrata który dostał niebezpieczne zabawki. Przecież w znacznej (mogę już dobrze nie pamiętać) części przypadków on zwyczajnie nie miał racji (jak w restauracji- są konkretne przyczyny czemu po pewnej godzinie nie wydaje się śniadań-
  • Odpowiedz
  • 2
@Paukopulos od pierwszego momentu obejrzenia a oglądałem w roku premiery wiedziałem że jest niezwykle ważny obraz

Rzeczywistość już dawno przerosła sam film i tylko powracam myślami jak to było w "upadku"
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam Ja go właśnie ostatnio obejrzałem i od momentu akcji w sklepie koreańczyka tak na niego patrzałem do końca filmu (może oprócz akcji z gangusami). I zrozumiałem, dlaczego wykopki tak do tego filmu walą konia xD Rozumiem dlaczego film ten jest fajny i bazowy dla umysłu przeciętnego wykopka, ale główny bohater w wielu sytuacjach po prostu nie miał racji
  • Odpowiedz
@nobrain Gran Torino był akurat spoko. Ta akcja z czarnymi była, bo zaczepiali koreankę. I pomimo rasizmu, to widać progress w osobowości bohatera, który pomimo bycia weteranem wojny koreańskiej, to chce dobrze dla azjatyckich sąsiadów, czego zwieńczeniem było przekazanie majątku jego młodemu sąsiadowi, zamiast swojemu synowi i rodzinie, która go miała w dupie. Akurat spoko film co czegoś jednak uczy
  • Odpowiedz
@Davidozz mnie filmy niczego nie ucza, ogladam je zeby poczuc jakies emocje. pozwolilem sobie tylko zauwazyc, ze torino i upadek to dwa ulubione filmy ziomeczkow z wykopu.
  • Odpowiedz
@Paukopulos wczoraj oglądałem 🙂 rzeczywiście z wiekem jest coraz lepszy, za dzieciaka myślałem o nim jako "filmie, gdzie facetowi w korku odwaliło". Dziś ocena głównego bohatera jest trudniejsza, choć oglądane przez niego kasety ze wspomnieniami pod koniec filmu nieco ułatwiają to zadanie. Duvall genialny, absolutnie idealnie napisana i zagrana postać Prendergasta. "To przez to schnie mi kolacja w piekarniku?" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Paukopulos: faceta poj*bało ale można się utożsamiać xd no jasne jasne, głęboki przekaz, chłop musiał terroryzować ludzi bo nie umiał zrozumieć że w lokalu gastronomicznym zmienia się rodzaj serwowanego jedzenia XD niedoceniony film którego urywki latają non stop szeroko po sieci. Idealny film dla przegrywa intelektualisty
  • Odpowiedz