Wpis z mikrobloga

@hikarukimura: Głównie historia powszechna, bo, jak wspomniałem - niewiele na temat średniowiecznej Skandynawii wiem (nie żebym miał jakieś znowu duże pojęcie o pozostałych wymienionych przez ciebie dziedzinach xD). Z angielskim powinienem sobie poradzić.
  • Odpowiedz
@hikarukimura: ja, zawsze, niezmiennie. Brakuje po angielsku obszernej historii SkandynawiI w średniowieczu, bo The Cambridge History of Scandinavia vol.1 jest bardzo powierzchowna. Istnieje coś (angielsku/francusku/niemiecki) co obszernie omawia dzieje polityczne krajów skandynawskich w średniowieczu? Chodzi już o okres "powikiński" Dotąd na nic takiego nie trafiłem. Nauczyłbym się ich języków narodowych, ale brakuje mi teraz czasu...
  • Odpowiedz
@trymvs: @OjciecMarek: dajcie mi chwilkę a wam wynajdę książeczki i udostępnię ;) Na chwilę obecną trymvs powiem Ci, że świetna jest pozycja Sverre Bagge, From Viking stronghold to Christian kingdom. A zostaje nam chyba samemu pisać coś takiego - Kuba Morawiec pisał o Knucie, ja myślę o zabranie się za biografię króla Sverrira oraz napisanie książki nt. pielgrzymów i krzyżowców z północy (o ile ministerstwo czy ncn dadzą
  • Odpowiedz
@hikarukimura: Dzięki, wiesz, że przyjmę wszystko co związane ze średniowieczem:) Niestety, nieprędko coś napiszę. Zrezygnowałem z doktoratu, bo dopadły mnie różnego rodzaju przeciwności. Teraz niestety mam bardzo mało czasu i muszę się dostosowywać do nowej rzeczywistości. Mam nadzieję, że Tobie powiedzie się lepiej. Będę Ci kibicował!
  • Odpowiedz
@trymvs: wiem wiem ;) z miłą chęcią też czytam Twoje posty tutaj (ale słodzimy sobie! :p ), bo zawsze jest to coś ciekawego. Wiem jak to z czasem jest...ja już kończę ale i z tym mam problemy (poprawa bibliografii, przypisów, angielski - bo i w tym języku piszę i inne rzeczy) ale mam nadzieję, że wyrobię się do września. Dzięki za ciepłe słowa! :)
  • Odpowiedz