Wpis z mikrobloga

TE JASZCZURKI ROZMNAŻAJĄ SIE DUPAMI :O

Skoro już mam twoja atencję, to poświęć chwilę na nocną ciekawostka o nietypowym gadzie, jakim jest hatteria (tuatara). Hatteria tak naprawdę nie jest jaszczurką, tylko jedynym żyjącym przedstawicielem sfenodontów, reszta wymarła 60 milionów lat temu.

No ale przejdźmy do nietypowego sposobu rozmnażania, który skłonił mnie do zgłębienia tego tematu o drugiej w nocy.
Samce zmieniają kolor skóry na ciemniejszy podczas zalotów. Aż chciałoby się to żartobliwie skomentować, ale o tej godzinie trochę brak mi weny. Jednak co jeszcze ciekawsze, to fakt że męskie osobniki tego gatunku nie posiadają kuśki :O Za to mają dupy. Tak samo jak ich żeńskie odpowiedniki. Więc co z seksikiem?

Kopulacja odbywa się poprzez... stykanie się dupami. Samiec podnosi ogon samicy i kładzie swoją kloakę na jej kloace. Nazywane jest to pocałunkiem kloakalnym i o dziwo nie jest w przyrodzie czymś niespotykanym, bo w ten sam sposób rozmnażają się również ptaki.

Disclaimer: jestem w temacie całkowitym dyletantem i wpis powstał na podstawie polskiej i angielskiej wikipedii, więc przepraszam jeśli walnąłem jakieś gafy. #!$%@? się znam na biologii i zwierzętach, ale chciałem się podzielić ta ciekawostka z innymi niezorientowanymi w temacie dla których może to wydać się fascynujące. #ciekawostki
sercepodostrzem - TE JASZCZURKI ROZMNAŻAJĄ SIE DUPAMI :O

Skoro już mam twoja atencję...

źródło: 1_1024-28

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz