Wpis z mikrobloga

#reklama #googleads #pytanie #marketing

Kilka miesięcy temu założyłem konto na GoogleAds, ponieważ już wtedy interesowałem się tym tematem, planując reklamę swojej działalności gospodarczej. Nie dalej jak przedwczoraj skonfigurowałem swoją pierwszą kampanię reklamową w GoogleAds, kliknąłem "opublikuj" i niestety z kampanii nici, bo moje konto zostało zawieszone z uwagi na "podejrzane płatności".

Złożyłem odwołanie przez formularz GoogleAds i czekam na jego rozpatrzenie. Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym? Co może być przyczyną wykrywania przez algorytm GoogleAds "podejrzanych płatności" w sytuacji, gdy wszelkie moje transakcje tym instrumentem płatniczym (karta) są zupełnie legitne (sprawdziłem rachunek, zakupy w Lidlu to chyba nic podejrzanego xD).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Papinian: coś chyba nie do końca zrozumieałeś powody zawieszenia konta rozliczeniowego. google nie ma wglądu w twój rachunek a jedynie może obciążać kartę zgodnie z ustalonym przez Ciebie budżetem.
  • Odpowiedz
  • 0
@wojciet: Wiem, że nie ma dostępu - bo niby skąd mieliby mieć. Zakupy w Lidlu to był żart (ech, chyba niezbyt czytelny). Jedyna informacja jaką posiadam, to rzekome "podejrzane płatności". Rzecz jednak w tym, że żadnych płatności z mojej karty dla Google nigdy nie odnotowałem.
  • Odpowiedz
@Papinian: Norma. Google czasami blokuje konta z głupich powodów, albo przez swoją nieudolność. Sam się męczę z tym od czasu do czasu. Czy nazwa właściciela karty pokrywa się z biznesem, który reklamujesz?
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem: Dzięki, może więc odwieszą, czkam i dam znać. Właścicielem karty jestem ja, wskazany z imienia i nazwiska. Firma przedsiębiorcy brzmi "Kancelaria Radcy Prawnego <moje imię i nazwisko>" i tak też przedstawia się w reklamie.
  • Odpowiedz