Wpis z mikrobloga

Mam pytanie
mam problem bo nastąpiła pewna zmiana układu łazienki kibelek teraz stoi w miejscu umywalki z rysunku. I najlepiej byłby zastąpić rurę 50 na 100 do kibelka ale to zwiększy mi grubość posadzki, a tym samym na całości stropu jeśli chce równe podłogi ( a tym samym ilość potrzebnego styropianu

Druga możliwość to rura w suficie podwieszanym, pod łazienka jest inna łazienka

Czy jest trzeba opcja ?

Zaraz będą szalowane schody wiec musze w sumie wiedzieć co i jak

#budujzwykopem
lukaschels - Mam pytanie
mam problem bo nastąpiła pewna zmiana układu łazienki kibele...

źródło: Untitled 1

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
Czy jest trzeba opcja ?

@lukaschels trzeba? chodziło ci trzecią opcje? Jak tak to chyba tylko przesunięcie pionu bądź dodanie nowego bliżej umywalki i na dole kombinowanie z połączeniem i zabudowanie rur gk. Ale jak masz opcje w suficie podwieszanym to chyba najlepsza opcja.
  • Odpowiedz
@lukaschels: teoretycznie można wkuc 110 w ścianę ale będzie duża bruzda trzeba to pierw zalepić tynkiem, natomiast nie wiem ile złamań (kolanek) byś musiał dać bo nie wiem co jest poniżej obrazka.
Raczej się tak nie robi, rury się kładzie w podłodze
  • Odpowiedz
@lukaschels: I tak by było słychać :) Zawsze rurę możesz wełną owinąć albo są takie rękawy coś zawsze wyytłumi. No i czy duży problem, że będziesz słyszał, że ktoś wodę spuścił?
  • Odpowiedz
  • 0
@lobo to tak wygląda po nałożeniu, układ dół góra

Jakby zamienić umywalkę z kibelkiem to tak naprawdę w suficie było z 50 cm tej rury.

Dawać z drugiej strony 10 cm na calym stropie tylko dla rury kanalizacyjnej w łazience to trochę bez sensu.
Lepiej pianki tłumiące kupić
lukaschels - @lobo to tak wygląda po nałożeniu, układ dół góra 

Jakby zamienić umywa...

źródło: temp_file902519514473196912

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@lobo: rozmawiałem z kiero. Zasadniczo nie widzi inne możliwości niż sufit podwieszany chyba hydraulik mgaik wyczaruje coś innego. Sa rury niskoszumowe, dobre odsunięcie rur od ścian i stropu i izolacja wełną ew pianką
  • Odpowiedz