Wpis z mikrobloga

Strasznie martwi mnie to, że idea partii po prostu WOLNOŚCIOWEJ, poza tym zj*banym sztucznym podziałem na prawo i lewo, zdaje się być całkiem niepopularna w Polsce. Niskie i proste podatki, odcięcie od Kościoła, legalne marichuanen, minimum regulacji w gospodarce, związki partnerskie i aborcja do 12 tyg., niedziele handlowe, duża współpraca z UE gospodarczo i handlowo, ale niezgadzanie się na usuwanie państwowości jej członków, więcej praw dla samorządów itd.
Zarówno lewacy, jak i prawacy często zarzekają się, że są wolnościowi, ale tak naprawdę akceptują tylko wolność do tego, co sami akceptują, a poza tym są zamordystami.
#polityka #konfederacja
  • 8
  • Odpowiedz
@BKZGlamrap: Dziwne żeby libertarianie popierali polską prawicę, to nie fikołkarze jak kuce. Co to w ogóle jest za bękart ideologiczny konserwatywny liberalizm xD ja ogólnie nie cierpię liberałów chociaż znaczy mniej niż kuców i konserwatystów.
  • Odpowiedz
@werter_do_jercewa: ktos juz tu kiedys pisał ze partia liberalna wywołuje niepokój wśród biedniejszych i prostych ludzi, a wsród lepiej wykształconych troche głosów odpadłoby na lewice. Trzecia rzecz, ze wbrew pozorom to jednak katolicyzm jest silny jeszcze w ogóle na wsiach. Kilka procent pewnie by mieli, ale maks te 20.
  • Odpowiedz
@werter_do_jercewa: Zdradzę ci sekret, takie partie są ogólnie niepopularne.

@Jariii:

Co to w ogóle jest za bękart ideologiczny konserwatywny liberalizm


No żaden bękart. To jest zwyczajna, najbardziej naturalna postawa. Ogólnie konserwatywna, ale nie interesująca się tym jak kto żyje o ile ktoś nie próbuje niszczyć porządku. W dodatku nie ingerująca w biznes tak długo jak, znowu, nie niszczy porządku.
  • Odpowiedz
nie interesująca się tym jak kto żyje o ile ktoś nie próbuje niszczyć porządku. W dodatku nie ingerująca w biznes tak długo jak, znowu, nie niszczy porządku.


@r4x4: Przypomnij mi jak głosowali w sprawie niedziel handlowych czy aborcji? Mam 15 lat i znam się na polityce.
  • Odpowiedz