Wpis z mikrobloga

Barania Góra 1215 m n.p.m. (Beskid Śląski)
Data: 22.07.2022
Trasa: Węgierska Górka (szlak czerwony) ->Hala Radziechowska (szlak czerwony) ->Magurka Radziechowska (szlak czerwony) -> Magurka Wiślańska (szlak /czerwonyzielony) -> Rozejście szlaków pod Baranią Górą (szlak czerwony/zielony/niebieski) -> Barania Góra (szlak czerwony/zielony/niebieski), powrót tę samą trasą aż do -> Węgierska Górka (szlak czerwony).
Długość trasy: 26,7 km
Suma podejść: 1220 m

Klasyczna trasa z Głównym Szlakiem Beskidzkim w roli głównej, zrobiona w samym środku lata. Znaczna większość odcinka (poza kilkoma pierwszymi kilometrami) pozbawiona jest wysokiego lasu. Bezleśny krajobraz to pozostałość po wichurze, która jesienią 2004 roku przeszła nad Beskidami i połamała tysiące drzew. Kataklizm dotknął zwłaszcza grzbiety górskie od strony Baraniej Góry w kierunku na Malinowską Skałę i Skrzyczne (swoje dołożył też kornik panoszący się na świerkach). Efekt jest taki, że już przed Halą Radziechowską widać ze szlaku całą okolicę - najlepiej Skrzyczne ze swoim charakterystycznym masztem.

Na Baraniej Górze znajduje się wieża widokowa, która jednak od paru miesięcy jest zamknięta i rozważany jest jej remont. Warto się tam wybrać nawet pomimo tego, że jest ona niedostępna.

#gory #beskidy #beskidslaski
WR9100 - Barania Góra 1215 m n.p.m. (Beskid Śląski)
Data: 22.07.2022
Trasa: Węgierska...

źródło: 20220722_152712

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@WR9100 cześć, pytanie, czemu wróciłeś tą samą trasą a nie czarnym i zielonym? Odległość ta sama. Pytam, bo jak mogę to staram się nie wracać tą samą trasą a tu idealnie pasowało by tą co pisałem.
Nie byłem tam, nie wiem, pytam propo gdybym się wybrał (a kiedyś planuje). Może po prostu nie warto :)
  • Odpowiedz
  • 1
@zybyzy: w 2022 r. zielony szlak był zamknięty z powodu budowy trasy S1, nie wiem czy dalej tak nie jest. Czerwony jest dostępny cały czas, bo przebiega nad tunelem. Myślałem czy by nie iść wtedy do Wisły, ale tam z kolei najbliższa stacja PKP (Wisła Głębce) była rozkopana.
  • Odpowiedz