Wpis z mikrobloga

#mecz #euro2024
Moim zdaniem bramkarze przy rzutach karnych, powinni mieć możliwość wyjścia może do "piątki" lub chociaż 2 metry.
Byłoby ciekawiej, większa szansa dla bramkarzy, ciekawsza rozgrywka a nie jakieś gówno z odrywaniem stopy od linii.
  • 18
  • Odpowiedz
@folwarkzwierzecy: lepiej by było tak, że gwizdek i duel się zaczyna każdy robi co chce aż piłka nie wyjdzie poza pole karne albo do bramki nie wpadnie, dryblujesz bramkarza albo walisz od razu po gwizdku, bramkarz wychodzi i leci na ciebie albo czeka co będziesz robić. To są te emocje a nie pokraczne kopanie I stanie na linii.
  • Odpowiedz
@thority: No wystarczy obejrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://www.youtube.com/watch?v=pNExAtWu0CU

Może na jakichś pokazowych meczach albo czymś w stylu "all star game" byłoby to atrakcyjne, ale w takich normalnych rozgrywkach ciężko:
-wysiłek po meczu piłki nożnej z uwagi na specyfikę sportu jest większy niż w hokeju, ciężko wymagać takiego de facto kardio wysiłku na pełnej
-z tego co pamiętam, w mls były jakieś zasady chyba 4 sekund na zakończenie próby, to tak naprawdę wymusza przebiegnięcie szybko jak najdalej i oddanie strzału, tu nie ma za bardzo miejsca i czasu na magię techniki
-każdy sport to naginanie zasad w celu osiągnięcia korzyści, mając taką dowolność, piłkarze zaczęliby robić jeszcze większe cyrki, żeby tylko zdobyć przewagę (np.
slawek887 - @thority: No wystarczy obejrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://www.youtube.com/watch...
  • Odpowiedz
@slawek887: hmm wg mnie ma to potencjał, trzeba tylko obudować paroma zasadami. Na pewno nie 4 sekundy, ale nie można się zatrzymywać i trzeba oddać strzał na pewnym etapie, by nie było tak, że próbujemy minąć bramkarza i kolejny rzut karny z tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@thority: No to popatrz na to przez pryzmat obecnych zasad i jak strzelał karnego Lewandowski - a zasada jest prosta i po gwizdku rzut karny trzeba wykonać; zatrzymanie się sędzia może potraktować jak błąd. Ale Lewandowski sprytnie zwalniał, a nie się w pełni zatrzymywał - naginanie zasad, ale nadal w ramach legalnych zachowań.

Analogicznie, bramkarz też ma prostą zasadę trzymania stopy na linii - a i tak kombinują, starają się
  • Odpowiedz
ej ziomy, ale mi nie chodzi o #!$%@? od połowy i wyjście bramkarza do #!$%@? xD

Chodzi mi o to, żeby było jak jest, ale żeby bramkarz miał możłiwość Dudek Densa a nie bycia skazanym na #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@folwarkzwierzecy: No to przeczytaj co napisałem. Teraz bramkarz może poruszać się po linii bramkowej, więc wychodzi krok przed nią. Jak dasz możliwość wyjścia do 5, to będzie wychodził krok dalej przed 5. A jak powiesz mu, że 2 metry, to będzie wychodził 2,3 metra - i co, kolejna linia jak przy spalonych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@folwarkzwierzecy: Nie wiem jak powinny wyglądać karne, ale przyznam, że robienie powtórki, bo bramkarz postawił krok kiedy strzelcowi gasł silnik to przesada. Bo rozumiem po co te przepisy powstały i że nie da się takich sytuacji w nich zawrzeć. Dlatego osobiście byłbym za zmianą podejścia. Bo bramkarz ma pod górkę. Strzelec może napieprzać pajacyki a dla niego machanie rękoma to maks. Nie wiem, może gwizdek albo ruszenie do piłki przez
  • Odpowiedz
@slawek887: Kurczę wiem o co Ci chodzi. Może w kontekście dzisiejszych przepisów, możliwością dla bramkarzy jest na przykład startowanie ze środka (EDIT: 'głębi') bramki, "wylecenie" przed linię bramkową i skrócenie kąta w momencie strzału.

EDIT: no #!$%@? żeby się rozpędził i wybił z linii w momencie strzału xd
  • Odpowiedz
@folwarkzwierzecy: Niestety, akurat w kwestii rzutów karnych fifa robi dobrą robotę, bo te przepisy muszą upraszczać temat, a nie go komplikować.

Prędzej szukałbym rozwiązania, żeby w ogóle zastąpić konkurs rzutów karnych, ale nie mam sensownego pomysłu czym mogłoby to być.

W hokeju masz grę 3x3, co też jest emocjonujące bo tam każdy błąd jest dużo bardziej kosztowny i inaczej [sprawniej] trzeba robić zmiany. To fajna alternatywa jako dogrywka, żeby nie robić karnych, ale w piłce chyba by nie przeszło, a przynajmniej nie w obecnej formie zmian bez
  • Odpowiedz
@folwarkzwierzecy: Boisko jest za duże, zawodnicy za wolno biegają, piłka za długo przemieszcza się po placu gry. Złota bramka w piłce nożnej = nudne, zachowawcze widowisku. To pasuje do dynamicznej gry jak hokej albo inne rugby.
  • Odpowiedz