Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pod moim blokiem było wielkie zgromadzenie, mieszkańcy kłócą się z deweloperem , żeby poprawił kilka rzeczy. Podeszli do mnie i pytają czy mieszkanie jest moje. Ja na to, że landlorda wynajmowane. Nie mogli zebrać 50% mieszkańców - 4 klatki po 30-40 mieszkań. Wszyscy wiedzieli o tym spotkaniu tak z 3-5 dni wcześniej, jakieś kartki, posty na grupach FB. Nic nie pomogło. To znaczy że na 120 mieszkań prawdopodobnie 30/40% jest wynajmowane, a landlordzi mają #!$%@?. #nieruchomosci
  • 11
  • Odpowiedz
@mrocznapszczola a najlepsze w tym jest to, że jeśli coś będzie #!$%@? i faktycznie trzeba pociągnąć kogoś do odpowiedzialności, to na koniec wszyscy włącznie z landlordami dostaną rachunek do zapłacenia albo obciążenie na mieszkanie (kredyt wspólnoty na naprawę). Także warto się interesować, bo konsekwencje i tak Cię nie ominą.
  • Odpowiedz
@ehr_: Tak dokładnie to samo widzę na osiedlu. Trochę dalej stoi kolejne 4 bloki oddane w 2 lata temu - połowa mieszkań jeszcze nie ma firanek i widać gołe ściany... betonowe złoto trzyma wartość
  • Odpowiedz
@peszek_leszek: Tylko ta sprawa ciągnie się już od kiedy tu mieszkam, i na prawdę jest słabo - odpadający tynk w klatkach, zalewane garaże, tarasy do remontu, odpadające płytki na wejściu - ciężko tego nie zauwazyć i się nie interesować, że defacto 3-5 lat po wprowadzeniu się blok zaczyna wyglądać jak rudera
  • Odpowiedz
@mrocznapszczola: Same shit. Osiedle oddane w 2022 i od wtedy wynajmuję, z ~50 miejsc pod blokiem, tylko ~10 jest regularnie zajęte. Na klatce, z ~8 mieszkań, mam tylko dwóch sąsiadów, z czego jeden też wynajmuje.

Bezpośrednio nade mną jest pustostan, pode mną wynajem, bo kilka miesięcy temu zmienili się lokatorzy. Głosowania dostajemy w formie formularzy do skrzynek, bo na zebraniach pustki.
  • Odpowiedz
@mrocznapszczola właściciele też mają wywalone, to jest standard na nowych osiedlach i strasznie mnie to wkurza. U mojego kumpla administracja wypowiedziała umowę, bo przez rok nie znalazło się 51% osób żeby zwalorzywac stawkę za zarządzanie (jedno kliknięcie online za uchwałą).
Ja nie wiem czemu ludzie mają aż tak wywalone, to już nawet o zwykła przyzwoitość chodzi.
  • Odpowiedz