Wpis z mikrobloga

Jaki polecacie samochód najlepiej z wtryskiem pośrednim aby można było założyć gaz ( wiem że na bezpośrednim też mozna zamontować gaz, ale to koszt ok 5 tys i wtedy jest jeszcze dotrysk benzyny).
Najlepiej aby zaczynał się od rocznika 2015-2019, cena do 60-70 tys

#motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robertoos188:

Suzuki Swift i Baleno z silnikiem 1.2, Fiat Tipo z 1.4, Hyundai Elantra 1.6, Fabia 1.0 (i inne VAGi z tym silniiem). Plus prawdopodobnie pośredni wtrysk będzie w Daciach i Renault, ale tutaj już nie wiem na 100%.
  • Odpowiedz
@robertoos188: takie świeże to ciężko, nie bałbym się bezpośredniego. ten dotrysk benzyny nie jest jakiś nieopłacalny, zależy ile zamierzasz jeździć i kiedy instalka by się zwróciła.
Jak to wyliczałem opłacalność wychodzi między samym gazem a dieslem. wiec ciągle 2 najtańsza opcja bo taniej niż dieslem. mowa o samej jeździe.

Ogólnie to gazierze robią wałki na tej instalacji do bezpośredniego bo jedyne czym różni się taka instalacja od zwykłej to.. NICZYM, kwestia 5-10 minut poklikania w laptopie aby zrobić ten dotrysk. cena powinna być nie wiecej niż 200zł wyższa od zwykłej.
Osobiście montując gaz do bezpośredniego zażyczył bym sobie bez dotrysku za 3500-4000zł oraz utratę gwarancji która i tak jest do niczego nie potrzebna i sam sobie to ustawił. Na głowę upadli chcąc 1500zł więcej za 10 minut kilknięc w lapotpie. Jednak nie każdy ma smykałkę do takich rzeczy czy chce się w to bawić.
Jedyne z czego może wyniknąc wyższa cena to lepszy komputer bo warto wybrać taki który ma autoadaptacje po korektach paliwowych, a nie czasach wtrysku, takie kompy są 200-300zł droższe
  • Odpowiedz
@robertoos188: w zasadzie każde nowe mocniejsze auto ma bezposredni wtrysk, takie czasy. Nawet duze benzyny to silniki na bezposrednim wtrysku. Sam bym chetnie kupił cos fajnego i zamontował gaz, ale fajnych aut po prostu nie ma. Elantra jest ładna ale 1.6 120km no nie jedzie w ogole. Nie wiem czy budzet pozwoli ale posredni wtrysk jest chyba tez w hybrydach toyoty.
  • Odpowiedz