Wpis z mikrobloga

Jak to jest z zakładaniem klimy (przynajmniej 2 pokoje salon i biuro) w wykończonym mieszkaniu?

rynek nieruchomosci w krakowie tragiczny, znalazlem nawet spoko mieszkanko, OSTATNIE 6 piętro, wykończone rok temu, wiec prawie jak nowe ale nie założyli klimatyzacji kurna..Strony świata: salon z kuchnią i biuro południe/zachód i północ sypialnia.
Standard wysoki. Jakieś drogie materiały na podłodze.

Niby pierdoła, ale nie wytrzymam bez klimy w lecie pracując z domu, u mnie teraz non stop chodzi.
Rozumiem, że dużo trzeba przerabaić, bo to nie jest tak, że wytnę pasek podłogi, gdzie poprowadzę rurki i potem zateguje? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gra warta świeczki?
#budownictwo #remontujzwykopem #klimatyzacja #mieszkanie
  • 8
  • Odpowiedz
@takiMirek29: prowadzi się rurki, gdzieś musisz je schować i wybrać dla nich dogodną lokalizację :) jak chcesz faktycznie dobrze poukrywane to pewnie w podłodze? czasem po prostu jest w rogu sufitu prowadzone
  • Odpowiedz
@takiMirek29: w sumie to jest właśnie tak - montujesz agregat, bruzda w ścianie na rurki i kable, wieszasz nawiew i tynkujesz bruzdę.

Tyle, że trzeba wszystko zabezpieczyć, tynk musi schnąć (więc pomieszczenia wyłączone z użytku na ten czas), montaż agregatu od zewnątrz np u mnie był uciążliwy i jak patrzyłem na fachowca, to nie wiem czy sam bym to zrobił tak sprawnie i bez #!$%@? pół ściany, ścieżka po której
  • Odpowiedz
  • 0
@slawek887: Dla mnie nie jest uciążliwe przeniesienie się do siostry/brata na mieszkanie na tydzień. Bardziej mi chodzi o koszty. I w jaki sposób np. zateguje dobrze podłogę, która jest wykończona xD
  • Odpowiedz
@takiMirek29: montowanie klimatyzacji to

1. montaż jednostki wewnętrznej w pokoju jaki ma być chłodzony
2. montaż jednostki zewnętrznej poza domem, najczęściej na balkonie
3. prowadzenie rurek z czynnikiem chłodzącym między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną oraz doprowadzenie zasilania do jednostki
  • Odpowiedz
@takiMirek29: a czemu koniecznie w podłodze? Po ścianie będzie taniej, a i tak będziesz musiał w ścianę wchodzić, bo nawiew będzie pod sufitem? Po co wtedy ruszać podłogę?

Koszty to zależy gdzie agregat i nawiew, u mnie montaż do jakiejś tam odległości był w cenie, a że przez specyfikę mieszkania wyszło więcej kucia, cena też była wyższa. To zależy od wielu czynników, nikt Ci tego tak sensownie nie oszacuje w
  • Odpowiedz
@takiMirek29: poza samym podpięciem jednostek jeszcze jest temat skroplin. Ja po montażu po wykończeniu byłem w poprzednim mieszkaniu zmuszony zbierać je do wiaderka i musiałem pamiętać o jego opróżnianiu.
  • Odpowiedz