Wpis z mikrobloga

Wybory samorządowe skończone i teraz można dowalać mieszkańcom. Mam w zwyczaju sobie raz dziennie (nie każdego dnia) na szybko przykucnąć w centrum na 15-20 min i coś załatwić od ręki. Dzisiaj szok. Maszyna aby wydać 15-minutowy bilet żąda ode mnie 70 gr, co do tej pory był kwadrans darmowy. Policzyłem sobie i w skali roki będę ponad 100 zł w plecy.

A na tym nie koniec. Jest analizowane wprowadzenie opłat za strefę płatnego parkowania codziennie, a nie tylko pon - pt. Typowy skok na kasę, bo w soboty i niedziele na każdej ulicy pełno wolnych miejsc parkingowych.

#szczecin #samochody #zalesie #zlodzieje
  • 8
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz
Wiesz co to trochę przywilej dla nas bo ogólnie przyjeżdżają do naszego oddziału chłopaki z Łodzi, Wrocławia etc. I tam już masz w ogóle #!$%@? warunki. Jakieś osobne strefy na parkingu przy rynku. Strefa przez cały tydzień i ceny większe. Mam nadzieję, że zostanie nasza obecna normalność, ale nie zdziwię się jak zaczną drenować nasze kieszenie nawet w weekend. Ogólnie ja mam abonament i mi to na rękę jak się
  • Odpowiedz
  • 0
@Kiciket: To widocznie od dzisiaj się zmieniło. Ewentualnie może ten parkometr gdzie parkowałem specyficzny - zaparkowałem na rogu Mazurskiej i Podhalańskiej? Ale to by było dziwne. Jutro będę parkować w innym miejscu, to sprawdzę.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz bardzo dobrze. Nie mieszkam w centrum ale jak muszę jechać to nigdy nie ma gdzie zaparkować. Największa patologia są te abonamenty dla mieszkańców za pół darmo. Przez co ich auta mają darmowy parking a sami dojeżdżają komunikacja. Reszta musi kombinować żeby gdzieś auto postawić na chwilę
  • Odpowiedz