Wpis z mikrobloga

W trakcie reportażu na #polsat padło że w trakcie burzy na szlaku trzeba przede wszystkim wyłączyć telefon komórkowy.

Chyba nikt nie pofatygował się, aby zweryfikować te wypowiedź.

Polski Komitet Ochrony Odgromowej SEP oświadcza, iż nie zwiększa się prawdopodobieństwo uderzenia pioruna w osobę posiadającą włączony telefon komórkowy, jak również wówczas, gdy przez telefon komórkowy jest prowadzona rozmowa.


Ważniejsze jest aby rozpocząć schodzenie w niższe partie gór, w miarę możliwości unikać metalowych elementów (łańcuchy, krzyż).
#burza #tatry #wydarzenia #gory
nonOfUsAreFree - W trakcie reportażu na #polsat padło że w trakcie burzy na szlaku tr...

źródło: 15343751685_85fd228c3f_b

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@nonOfUsAreFree: Logika jak u blondynki. Załóżmy, że jestes na wysokosci 900m idzie front burzowy, ty tylko wiesz, ze zaczelo padać. Jesteś 3,5h od parkingu, a za 30min zacznie sie gradobicie i burza. Co ma wspolnego zejście w niższe partie, skoro i tak jesteś w d#pie, bo będzie ulewa? Pytam serio.
  • Odpowiedz
@jaroslawII: Zakladajac wysokie gory typu tatry lub inne faktycznie eksponowane powyzej 1500 to ma sens, ale wiekszosc lasow, gor do 1200m jest zalesionych.
Mialem niejedna sytuacje w tym ostatnio 3h burze i ostatnie co mi przyszlo do glowy to schodzenie w doline. Po prostu szukam najblizszej wiaty i to takiej bardziej zakrytej. Po tym czasie zgielku sie wychodzi i idzie w gory dalej. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz