Wpis z mikrobloga

#fotografia Hej! Potrzebuję kupić aparat analogowy na prezent. Z racji, że temat mocno popularny to będzie to coś ciekawego, okazuje się jednak, że sprzętu na rynku jest bardzo bardzo dużo, a ja nie mam pojęcia jak się za to zabrać - myślałem, ze przekrój rynku jest znacznie mniejszy. Czy macie jakieś rady na co zwracać uwagę? Nie mam tutaj szczerze mówiąc żadnych wymagań oprócz dobrego stanu technicznego i jakości, która wpasowuje się w klimat fot z analoga. Dziwi mnie trochę to, że analogi to raczej sprzęt już “wiekowy”, a większość które znajduję do kupna śmigają na microSD. Znalazłam stronę analogisklep.pl i większość opinii o nich brzmi, że mają mocno wysokie ceny, ale szczerze mówiąc wolę im zapłacić więcej i mieć to bezpiecznie i ładnie dostarczone, tylko, że ich oferta to nadal kilkanaście modeli, a za nic nie wiem jak szukać tego, który fajnie zda egzamin. Z góry dzięki (ʘʘ)
  • 3
  • Odpowiedz
@KRYTEXTV: Nie wiem ile rodzajów mocowań występuje w analogach, ale jeśli wybierzesz M42, to będziesz mógł do tego kupić dużo fajnych retro obiektywów. Współczesne firmy np. TT Artisan też robią fajne obiektywy na to mocowanie.

Być może się nie popisałam i istnieje tylko to mocowanie xD mogę tylko napisać o obiektywach, bo kupowałam z adapterem do mojego bezlusterkowca
  • Odpowiedz