Wpis z mikrobloga

#internet #swiatlowod
Siema, co i jak załatwić, żeby podłączyć do bloku kolejnego dostawce internetu światłowodowego? Na tą chwilę mamy tylko jednego dostawce, którego oferta nie jest w żaden sposób atrakcyjna w porównaniu do innych firm. Ogólnie na osiedlu działa kilku dostawców, ale niestety do naszego bloku jest podpięty tylko ten jeden. To stosunkowo młode osiedle ok. 3-4 letnie, na obrzeżach większego miasta. Pomocy!
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@nomadicgoogler Mamy wspólnotę, z zarządzcą to załatwiać? Dzwoniłem do tego drugiego dostawcy i mówili, że ktoś blokuje im jakiś dostęp przez kanały, bo by już dawno podłączyli. Gość powiedział, żeby namówić sąsiadów, by wypełnili jakieś upoważnienie na ich stronie i jak zbierze się ok. 10 osób to może zaczną działac. Tam trzeba wpisać dane z peselem to raczej będzie ciężko kogokolwiek namówić.
  • Odpowiedz
@kozaqu jak macie wspolnote, to wy decydujecie sami. Trzeba zagadac z kims z zarzadu wspolnoty czy jest ok na to (moga byc koszty do pokrycia), a jak jest ok, to zalezy teraz od dostawcy czy chce wjechac do was na blok

ogolnie wspolnocie powinno na tym zalezec - obnizenie kosztow internetu
  • Odpowiedz
  • 0
@nomadicgoogler gadałem z gościem, który jest w radzie wspólnoty, on nie jest zainteresowany, bo korzysta z usług dotychczasowego dostawcy.... Ciężki temat... Kiedyś była poruszana ta kwestia na spotkaniu wspólnoty, to zarządca wymigiwal się od tematu, że niby developer jest właścicielem jakiejś infrastruktury i się nie zgadza na podpięcie innej firmy. Ogólnie wydaje mi się że ktoś ma smarowane, żeby nie było innej możliwości podłączenia...
  • Odpowiedz
@kozaqu to dot. dewelopera to bzdura. Tu musi byc jakis ukladzik, gdzie zarzadowi pasuje obecny prowider: moze ktos tam pracuje, #!$%@? wie. Puszczenie kabla to nie jest problem, ale to moze przekraczac zwykly zarzad nieruchomoscia i moze byc potrzebna uchwala (wy glosujecie jako mieszkańcy). Warto pokazac na zarzadzie oferte konkurencji i jak jestescie dymani.

Moze trzeba bedzie ludzi skrzyknac, zeby bylo nas wiecej.

My tez mamy (wspolnota) mlode blok - 3.
  • Odpowiedz
  • 0
@nomadicgoogler słyszałem jeszcze coś takiego, że te dwie firmy, które są na osiedlu działały kiedyś razem, były jedną spółka. Później się podzielili i podzielili też osiedle na pół XD ile w tym prawdy to nie wiem, ale oferty mają diametralnie różne. To samo mi ten gość z rady mówił i że raczej będzie problem żeby podłączyć.
A jest coś takiego, że jak firma telekomunikacyjna ciągnie światłowód na jakieś nowe osiedle to
  • Odpowiedz
@kozaqu: Często jest tak deweloper dogaduje się z dostawcą i robią monopol niestety tak można .
Nie da rady wejść na takie osiedle bo swojej infrastruktury nie zbudujesz tylko musisz zapłacić za korzystanie infrastruktury tego pierwszego dostawcy co jest nieopłacalne .
  • Odpowiedz
  • 0
@Stay12 czyli u nas tak może być? Posrana sytuacja, nie może swoich kabli przepuścić kanałami do naszego bloku? Jest z tego jakieś wyjście? Nie uśmiecha mi się płacić za łączę 100/50 prawie 80 zł plus koszty aktywacji... (,)
  • Odpowiedz
@kozaqu: nie można dublować tej samej infrastruktury światłowodowej w istniejących już budynkach masz np decyzje UKE na dole
https://www.telko.in/w-budynkach-spoldzielni-gornik-w-katowicach-jest-operatorow-wielu-enter-tt-tez-chcial-tam-byc
Jestem pewny ze ktoś dostaje profity za niewpuszczanie kolejnych operatorów .
Cena 80zł za łącze 100/50 to nie jest jakaś wysoka kwota tym bardziej masz dobry upload i koszty aktywacji masz wszędzie .
  • Odpowiedz