Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, czy ewidentne łamanie przez serwis wykop 54 artykułu ustęp 1 konstytucji poprzez cenzurę komentarzy, jest celowe czy wyszło im to tak przez przypadek?

Dlaczego twierdzę, że jesteśmy cenzurowani? Brak realnej możliwości odwołania od arbitralnej decyzji moderacji (którzy najprawdopodobniej nie mają żadnych certyfikowanych przez strony trzecie umiejętności by podejmować takie decyzje), jest w ewidentnej sprzeczności z porządkiem prawnym w Polsce i stanowi cenzurę.
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@autoexec_bat: Nie znasz artykułu, który przywołałem. Jesteś tak wielkim leniem, że google to dla ciebie śmiertelny wysiłek. Dlatego dyskusja z takim śmiesznym ludkiem jak ty nie ma żadnego sensu. Żal mi ciebie, ale jeszcze bardziej żal mi twojej matki i twojego ojca. Coś im ewidentnie nie wyszło.
  • Odpowiedz
@LordAxe82
1. Wykop został wykupiony przez Allegro
2.Bezpośrednim właścicielem grupy jest spółka holdingowa Allegro.eu z siedzibą w Luksemburgu.

... Więc to raczej nie naszej konstytucji muszą się słuchać
  • Odpowiedz
@Poldek0000: Dopóki ktoś nie złoży wniosku o blokowanie usług w Polsce ze względu na łamanie prawa (polskiego). Co zapewne nie nastąpi, ale chyba już były w Europie zbliżone przypadki gdy chodziło o kasę.
  • Odpowiedz
@LordAxe82: Zobacz choćby to, może znajdziesz coś pokrewnego.
https://www.incendium.ai/blog/italy-becomes-3rd-european-country-to-ban-google-analytics

Ja ani nie mieszkam w Polsce, ani nie jestem prawnikiem ani nie jestem na tyle młody by się tym przejmować (w tym cenzurą Wykopu - choć sam widziałem tu przepadki braku cenzury i odrzucanie zgłoszeń dotyczące poćwiartowanych ludzkich zwłok w miniaturze znaleziska - co teoretycznie narusza własny regulamin).
  • Odpowiedz
@LordAxe82
Jeśli w Polsce Wykop ma dział HR, sprzedaży oraz sekcje osób specjalnej troski (admini). A za granicą (Kajmany) stoja serwery... To do kogo należą "informacje" na tych serwerach i jakiemu prawu podlegają?
  • Odpowiedz