Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że szanowny pan @L3stko ma mnie na czarnej i nie mogę mu odpowiedzieć na komentarz to zrobię to tutaj.
A więc tak, nasz kolega śmieje się, że Kierwiński odebrał dzieci w towarzystwie SOP. Dlaczego tak zrobił/robi? Informacje wzięły sie z tego artykułu (który jest też na głównej, ale o dziwo nikt nie wyłapał tam pewnych szczegółów):
https://www.fakt.pl/polityka/kierwinski-sie-tlumaczy-odebral-dzieci-ze-szkoly-w-towarzystwie-sop-u/hywy9z1
Kierwiński powiedział tu coś takiego:

SOP mam 30 dni ustawowo od odwołania z funkcji ministra. W tym czasie jeżdżę z funkcjonariuszami SOP. To kwestia bezpieczeństwa.

Plus, na pytanie Faktu czy SOP powinien mu towarzyszyć w trakcie odbierania dzieci odpowiedział:

Ochrona SOP jest ze mną cały dzień. To wynika z przepisów

Czyli w skrócie, ustawowo SOP musi mu towarzyszyć przez 30 dni od końca sprawowania urzędu. Kierwiński przestał być ministrem MSWiA 10 maja, a więc SOP przestanie mu towarzyszyć po 10 czerwca. Pozdrawiam.
#polityka #sejm #bekazpisu
Koziom - Z racji tego, że szanowny pan @L3stko ma mnie na czarnej i nie mogę mu odpow...

źródło: Screenshot_20240522_092638_Chrome

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyli w skrócie, ustawowo SOP musi mu towarzyszyć przez 30 dni od końca sprawowania urzędu.


@Koziom: nie musi. Ustawa o SOP:

Art. 5. [Czasowa rezygnacja z ochrony SOP]

1. Osoby objęte ochroną SOP, o których mowa w art. 3 pkt 1 lit. a-d, mogą, informując o tym SOP, czasowo zrezygnować z ochrony, z wyłączeniem działań mających na celu pozyskanie informacji dotyczących bezpośrednich zagrożeń względem osób
  • Odpowiedz
@L3stko: Według ciebie miał specjalnie składać wniosek aby tymczasowo ochronę mu zdjęli, bo akurat musi pojechać odebrać dzieci ze szkoly i jescze jakiś Matecki się oburzy? Czy nie zrozumiałeś, co wkleiłeś?
  • Odpowiedz
mógł czasowo zrezygnować na miesiąc.


@L3stko: Z tego fragmentu, który wysłałeś wynika jednak, że tylko w sytuacjach, gdy jest to uzasadnione i szef SOP pozwoli. Tutaj był taki przypadek, czy tak dla zaspokojenia ciebie powinien to zrobić?

OP @Koziom zrobił wpis, chciał mi dopiec a wyszedł na ignoranta. ¯\(ツ)/¯


Zasadniczo ty wychodzisz na ignoranta, albo manipulanta w zasadzie w każdym wpisie, który robisz, a jednak się nie poddajesz. Poważnie,
  • Odpowiedz
@d4wid: No fascynuje mnie trochę, jak można do takiego wieku zachować umysłowe dziewictwo. Czy to, jak można dosłownie codziennie przekonywać się, że większość rzeczy, które wiesz o świecie są kompletną bzdurą, a jednak dalej codziennie próbować wszystkich przekonywać, że ma się rację.

Normalny człowiek to po roku-dwóch takiego wykłócania w końcu sięgnie po jakąś książkę, aby zweryfikować swoją wiedzę i wyrośnie z tego, ale nie on xd
  • Odpowiedz
No fascynuje mnie trochę, jak można do takiego wieku zachować umysłowe dziewictwo.


@wstanczyk: mnie też, to jakiś fanatyk jest.
Ja się zastanawiam czy on serio istnieje, czy to nie jest jakieś AI na poziomie wyborcy z tiktoka
  • Odpowiedz