Wpis z mikrobloga

Szukam telefonu, który będzie telefonem, będzie czasami obrabiał proste filmy, będzie nagrywał filmy i robił zdjęcia - i w sumie po byciu telefonem to jego najważniejsza rola. Gier praktycznie zero.

Co byście dodali do listy potencjalnych kandydatów i - co ważniejsze - co byście wybrali.

Xiaomi 13T Pro
Xiaomi 14
Xiaomi 13 Ultra
OnePlus 12
Pixel 8


#telefony
  • 15
  • Odpowiedz
@macan i tu się mylisz kolego bo OP zapodał na 5 telefonów 2 z wadą aparatu
Xiaomi 13t pro i xiaomi 14 odpadają.

Bardziej opłaca się wziąć xiaomi 13 zamiast 14 ale będzie pewna wada oprogramowania, podczas nagrywania wideo nie przełącza się między obiektywami.
openordie - @macan i tu się mylisz kolego bo OP zapodał na 5 telefonów 2 z wadą apara...

źródło: 1000012978

Pobierz
  • Odpowiedz
@husky83 jeśli szukasz czegoś taniego a dłużej niż pół roku, to dobrze że na dzień dobry odrzuciłeś Samsungi, bo nie opłaca się brać od nich innego telefonu niż flagowce, tanie i średniaki po jednej może dwóch aktualizacjach oprogramowania są niezdatne do użytku, bo zachowują się jak dziewczynki z depresją (często się tnie, czasami wiesza)
  • Odpowiedz
  • 0
@open_or_die: Mówisz o parowaniu obiektywu? W 13T Pro też to występuje? Bo o 14 słyszałem, a co do 13T Pro ludzie się kłócą i mówią, że "podobno też parują", ale nie trafiła mi się ani jedna opinia osoby której faktycznie paruje obiektyw...
  • Odpowiedz
@henkgreen potwierdzone na koledze posiadającym jakiegoś A, dzień po zakupie powiedziałem mu, że za pół roku będzie ciął nie do używania, po pół roku nie mógł zdjęć w galerii przeglądać, bo tak zacinał. Problem z samsungami jest taki, że mają UI przygotowane pod flagowce w każdym telefonie, jeśli to naprawili to proszę o poprawkę
  • Odpowiedz
@TypowyDaltonista
Mam a52s 5g (snap 778g, 6gb ram) od blisko 3 lat czyli od premiery i nic się nie zacina, wszystko cały czas płynnie działa - do przegladania netu, spotify, yt czy innych zwyklych czynnosci caly czas daje radę bez problemu. Może kolega miał jakiś najtańszy model z serii A, z bardzo kiepskim cpu i małą ilością ramu?
  • Odpowiedz
@open_or_die to ciekawe, bo moja historia jest z zeszłego roku, z flagowcami jakiejkolwiek marki też teraz bardziej jest to, że wszystkie to aktualnie feature phone, jak 16 giga RAMu przy androidzie który obsługuje max 8 czy aparat 250 megapikseli, a zdjęcia i tak zapisują się w jpeg 4K, bardziej opłaca się kupować średniaki, bo nie ustępują niczym flagowcom przez ograniczenia systemu, płacisz mniej, ale za to jesteś podatny na postarzanie systemu
  • Odpowiedz
@henkgreen bardzo możliwe, kolega nie dba o telefony i się na nich nie zna wogole, ja kiedyś w tym siedziałem, ale wypadłem z rynku. Ten sam kolega miał kiedyś iPhona 6, którego najpierw rozbił na imprezie tak, że odpadło szkło z wyświetlacza z jednego kąta i dobił go przez otwarcie nim piwa xD
  • Odpowiedz