Wpis z mikrobloga

Wykonałem sobie ranking kibiców polskich klubów piłkarskich, na podstawie subskrybentów oficjalnych kanałów w mediach społecznościowych (picrel), z podziałem na "kibicowskie" ligi (idąc od góry, po 18 zespołów). O ile w przypadku większych klubów, jest to pewnie w większym stopniu reprezentatywne, o tyle w przypadku tych mniejszych / występujących obecnie w niższych klasach rozgrywkowych, liczba kibiców może być zaniżona. Zwłaszcza że brałem pod uwagę tylko oficjalne strony, a nie fan page, które w przypadku niektórych mniejszych klubów są czasami bardziej popularne. Niemniej, myślę popularność oficjalnych portali można też odbierać jako wyznacznik poziomu organizacyjnego danego klubu. Zero wpisywałem, gdy klub nie ma oficjalnego portalu na danej platformie, lub gdy ilość subskrybentów jest poniżej 500.

Pominąłem kogoś znaczącego? Wieczysta i Weszło to na ten moment myślę raczej twory czysto medialne. Zakładając już raczej przesądzone awanse Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, oraz spadki Ruchu Chorzów, ŁKS Łódź, Zagłębia Sosnowiec i Podbeskidzia, porównując potencjał kibicowski do poziomu sportowego, wydaje się że:

Na awanse w najbliższym czasie najbardziej zasługują:
- do Eklapy: Wisła Kraków, Ruch Chorzów, ŁKS Łódź i Wisła Płock (aczkolwiek w przypadku tego ostatniego nie wiem czy czasem liczby nie są trochę zawyżone z uwagi na państwowego sponsora); ewentualnie również GKS Katowice (nowy stadion może pomóc zwiększyć liczby) i Motor Lublin.
- do 1 Ligi: Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie, Polonia Bytom, Sandecja Nowy Sącz, Stomil Olsztyn i Elana Toruń (z tym że ostatnia trójka raczej się pewnie będzie musiała wpierw postarać o awans do 2 Ligi)

Z kolei na spadek zasługują:
- z Eklapy: Puszcza Niepołomice i Stal Mielec; ewentualnie też Radomiak, Piast Gliwice, Zagłebie Lubin i Warta Poznań
- z 1 Ligi: Znicz Pruszków, GKS Tychy, Polonia Warszawa, Chrobry Głogów i Resovia

Wiadomo że to tylko zabawa i nikt na tej podstawie nie awansuje/spada, tylko przeważa wynik sportowy.

#mecz #ekstraklasa #pierwszaligastylzycia #pilkanozna
ImienioslawNazwiskowski - Wykonałem sobie ranking kibiców polskich klubów piłkarskich...

źródło: ranking kibicow

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@ImienioslawNazwiskowski: Z Polonią na facebooku jest ciekawa sytuacja. Otóż kiedyś oficjalnym profilem był ten na górze z 50k obserwujących aż do bodajże 2015 roku, kiedy Engel przejął prezesa. Założona została spółka Polonia Warszawa S.A., która przejęła seniorów MKS Polonia grających wtedy w III lidze, zmieniono herb itd. No i postanowiono założyć nową stronę spółkową. Nie wiem, czy to było spowodowane tym, że się nie dogadano z adminami strony czy po prostu
yourgrandma - @ImienioslawNazwiskowski: Z Polonią na facebooku jest ciekawa sytuacja....

źródło: sdasdszds

Pobierz
  • Odpowiedz