Wpis z mikrobloga

#thelastofus Tak jak od dziecka gram w gry, tak dopiero w tym roku odkryłem The Last of Us. Słyszałem o tej grze już wcześniej ale zawsze miałem w głowie że to tylko na konsolę, a ja jestem typowy PCciarz, więc kompletnie zlałem temat (ostatnia konsole jaką miałem to było Playstation 1 z 20 lat temu xD. W tym roku kupiłem na steam TLOS Part I i byłem pod ogromnym wrażeniem historii z gry. Tak jak nie lubię liniowych gier, tak w tym przypadku ze względu na fabułę kompletnie mi to nie przeszkadzało. Ogólnie jak sprawdziłem, że ta gra jest z 2013 roku to byłem jeszcze w większym szoku, że takie arcydzieło dopiero teraz zawitało w moim domowym zaciszu. A teraz najlepsze: tak się wkręciłem w tą historię że.. kupiłem PS5 bo nie ma opcji żebym czekał następne 2 czy ileś tam lat zanim to wypuszczą na PC, przy czym przez ten czas byłbym bombardowany jakimiś spoilerami na YT czy tam TikToku. No i w zasadzie teraz czekam na PART III, które niby nie jest jeszcze oficjalnie, ale wydaje mi się że nie ma opcji żeby nie zrobili PART III, bo to uniwersum jest po prostu zbyt dobre, żeby go nie kontuować. Jeśli nie grałeś i nie znasz historii TLOU to ci zazdroszczę, bo jedyny minus tej gry jest taki, że się kończy.
Oczywiście obejrzałem też serial na HBO ale osobiście uważam, że gra jest lepsza.
Proszę o propozycje jakiś gier na PS5 z dobrą fabułą :P Słyszałem że God of War daje radę. Słyszałem też o Life is Strange ale ten komiksowy styl jakoś do mnie nie dociera.
Oneges - #thelastofus Tak jak od dziecka gram w gry, tak dopiero w tym roku odkryłem ...

źródło: tlou

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Oneges: Kolego, jak ja cisnąłem po sony i naughty dog za wycięcie najwyższego poziomu trudności i sprzedawanie go jako DLC to ty zapewne grałeś na pececie w... cokolwiek blacharze ze wschodniej Europy w tamtej epoce grali. Jeżeli szczytem rozgrywki dla ciebie są puzzle z przestawianiem śmietników i drabin a oklepana fabuła zombie cię uniosła to szczerze winszuję tony wyśmienitych tytułów które możesz ograć żeby się trochę growo odchamić i liznąć
  • Odpowiedz
  • 0
Nie, przestawianie śmietników czy drabin nie jest dla mnie szczytem rozgrywki, ale twoje twierdzenie że TLOU fabularnie nie pokazuje nic ciekawego jest co najmniej śmieszne. Nie wiem czy zauważyłeś, ale głównym atutem tego uniwersum nie jest sam gameplay, bo gra jest liniowa do bólu i nie ma żadnych skomplikowanych mechanizmów, tylko fabuła.
  • Odpowiedz
@Oneges: No i co w tej fabule było unikalnego albo ciekawego? Spłakałeś się 2 razy i już 10/10? The Walking Dead czy filmy Children of Men albo The Road wyszły wcześniej, a tlou po prostu powiela tropy z nich. TLOU rozgrywkowo i technicznie jest kiepsko przemyślaną i odtwórczą grą, fabularnie jest poprawna czy tam dobra ale nie pokazuje absolutnie nic ambitnego ani ciekawego i też po prostu odtwarza tropy. To
  • Odpowiedz