Wpis z mikrobloga

Kupiłem samochód i oc w nim jest ważne do 6.05.2024 w Compensa po poprzednim właścicielu, w poniedziałek wykupiłem na mubi ubezpieczenie od 6.05 w ergo hestia, ubezpieczenie opłaciłem ale ciągle nie widnieje w mObywatel, ciągle mam do 6.05, czy muszę napisać jakąś rezygnację z poprzedniego OC? czy po prostu automatycznie 6 wskoczy to drugie? nie chcę jakiejś kary zapłacić dlatego trochę panikuję ;)

#oc #zakupauta
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Bjorn_Skurvensen: no dobra, tyle że jak chce to zrobić to tam jest informacja " Polisa zostanie wypowiedziana z dniem, w którym wyślesz wypowiedzenie)" czyli, że musze to wysłać 5 maja? to jest niedziela
  • Odpowiedz
@Crim: bo nie możesz mieć dwóch ubezpieczeń, zamieni Ci się pewnie jak wygaśnie obecne. Jeśli złożysz wypowiedzenie to poprzedni właściciel dostanie zwrot za nieużywany okres. Wypowiedzenie musisz składać tylko jeśli sam zmieniasz firmę ubezpieczeniową, w przypadku nabycia pojazdu z ubezpieczeniem wygasa ono samoczynnie. Co ważne, musisz zmienić dane w przejętej polisie.
  • Odpowiedz
kurcze nie pamiętam do końca jak to jest po kupnie, może ktoś jeszcze zaraz potwierdzi, jak w każdym razie kiedyś wykupiłem nową polisę i nie wypowiedziałem starej i miałem przez 5 miesięcy 2 polisy OC
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Bjorn_Skurvensen: Czy umowa na OC przejęta po zakupie samochodu przedłuży się automatycznie?
Nie, to jeden z nielicznych przypadków w polskim systemie ubezpieczeniowym, gdy polisa nie przedłuża się automatycznie. Musisz więc pamiętać, żeby po wygaśnięciu umowy podpisać nową – już na swoje nazwisko. Unikniesz dzięki temu ryzyka kary, która może zostać nałożona za brak ciągłości ubezpieczenia OC.

tak jak teraz czytam to chyba wygaśnie i nic nie muszę z tym robić,
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Bjorn_Skurvensen: jakby co potwierdzam, do ostatniego dnia pokazywało że „został 1 dzień ubezpieczenia” dzień później było już „twoje ubezpieczenie jest jest jeszcze ważne 365dni”

Także bez strachu 😎
  • Odpowiedz