Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo weekendowy raport działkowy: bukszpan poszedł w cholerę, nie mam siły walczyć z ćmą, prościej pozbyć się tych kilku krzaczków (były niewielkie, takie nad kolano). Nawadnianie kropelkowe na nową rabatę kwiatową już położone. Rozpoczęłam też walkę z mszycą, która pojawiła mi się na jaśminie. Na razie lecimy z naturą: wjechało chilli z czosnkiem, potem się zobaczy. Z ciekawostek to odkryłam na trawniku grzyba xD nie mam pojecia, co to za grzyb, ale zaczynam sądzić, że zamiast działki mam las xD
Dorciqch - #ogrodnictwo weekendowy raport działkowy: bukszpan poszedł w cholerę, nie ...

źródło: 1000015626

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Dorciqch: nie masz sił zrobić 2 opryski powtorzone?
Xd
Inna kwestia że już za późno, trzeba było obserwować cały kwiecień.
Ludzi stać na nawadnianie kropelkowe, a nie stać aby patrzeć na roślinki xd
Oprysk ile, 30zl?
Nawet w zwykłym opryskiwaczu rozrobić po środku do mycia okien.
Skoro to tylko kilka krzaków.
  • Odpowiedz
@Dorciqch: niewielkie
Nad kolano
No to spoko, kupisz sobie nowe 80zl za sztukę jak nie lepiej.
Stać to po co się męczyć z ćmą.
Tym bardziej że co zjadła to jej, już pewnie wyszły ćmy, a za rok wrócą w to samo miejsce na nowe nasadzenia xddd
  • Odpowiedz
  • 2
@Martenzyt_waleczny Skąd w Tobie tyle agresji o głupi bukszpan xD pozwól, że na swojej działce będę sobie moje własne siły zużywać na doglądanie roślin, które sama sobie zasadzę i wybiorę, a nie na rośliny, które mnie ani ziębią ani grzeją i zastałam je po poprzednim właścicielu. Wolę sobie oglądać róże z każdej strony, czy mi nie chorują i wokół nich skakać niż srać się o durny bukszpan, który mimo oprysku (wydałam całe
  • Odpowiedz
@Dorciqch: U mnie na bukszpany wystarcza jeden oprysk Lepinox Plus. Jak rozrabiam Mospilan na mszyce to lecę po wszystkich krzewach i drzewach. W sumie na mszyce najlepszym środkiem jest środek na mrówki. Bo mrówki hodują sobie mszyce. Na drzewach albo stosuję klej na owady albo taśmę. Pod krzewami sypię środek na mrówki. I mszyc zero. Jak nie ma mrówek to biedronki poradzą sobie z mszycami.
  • Odpowiedz
@Dorciqch: rób co chcesz
Ja też mogę komentowac co chce, jeśli to że wolisz wywalic bukszpany bo mówisz że nie masz sił na walkę z ćmą nazywasz czymś agresywnym to muszę zaprotestować to naturalne zdziwienie.
Napisałem Ci ze to kwestia 2 oprysków. Czasem jeszcze powtórzyć bo muszą to zjeść gąsienice.
To już więcej wysiłku wyjdzie na wykopanie kikutów tych co uschły
Ale spoko, to agresja.
  • Odpowiedz
wjechało chilli z czosnkiem, potem się zobaczy


@Dorciqch: Tylko sie nie zdziw jak kiedyś zobaczysz na działce mnie obgryzającego Ci sałate jak takie dodatki serwujesz xD
  • Odpowiedz
@ShowBiz: nie, nie nauczyły.
Ogólnie to jakiś mit, komuś akurat zjadły i wszędzie się pisze że wroble takie super.
Niby jak Wróbel miałby pozbyć się ich ze środka krzewu.
Najwyżej na zewnątrz trochę skubnie.
Mospilan tak samo może nie zadziałać.
Najlepsze są środki te biologiczne, najlepiej zabijaj ćmę.
Nie dziwię się że opce zeżarło.
  • Odpowiedz
  • 0
@Martenzyt_waleczny są komunikaty i komunikaty. Jak piszesz: "ludzi stać na nawadnianie kropelkowe, a nie stać aby patrzeć na roślinki xd opryski ile, 30 zł" to sorry, ale ani to dobra rada, ani miły, bądź neutralny komentarz tylko właśnie agresywne przysrywanie się ¯\(ツ)/¯ kpina z kogoś to też agresja. Pozdrawiam Cię czule
@Niewiemja zapraszam serdecznie, sałaty Ci u mnie dostatek
  • Odpowiedz