Wpis z mikrobloga

#rower Dzisiaj na Decathlon pojawił się Triban RC100 w rozmiarze S i postanowiłam kupić go w ciemno.

Niby wyświetla się w kategorii "gravel" ale w opisie ma wyraźnie, że to rower szosowy i teraz nie wiem. Nie jeżdżę jakoś dużo, bo w poprzednim sezonie zrobiłam jakieś 500km głównie po mieście. Jeździłam starą holenderką z rozwaloną przerzutką, więc wszystko będzie lepsze niż to, ale zastanawiam się czy ten Triban będzie dobry żeby od czasu do czasu zjechać z utwardzonej nawierzchni do lasu czy na polną drogę. Czy decydując się na taki rower to już tylko asfalt?
  • 4
  • Odpowiedz
@sonklabart dowiesz się jak użyjesz. Generalnie pytania czy to dobry rower na jakiś teren? To zależy - od 5lat jeszcze na XC po mieście, po lesie, po wertepach itp. Czasami brakuje mu przerzutek, czasami mógł by być lżejszy, ale daje frajdę. I to najważniejsze. Miałem w planach kupić jakiegoś gravela, nawet miałem dobra ofertę z rabatem z Krosa. Ale jednak uznałem że dojeździe swojego rumaka a potem wymienię na coś nowego w
  • Odpowiedz
@sonklabart: Dopóki jest twardo to przejedziesz, jeśli pojawi się luźny piach to jest trudno (ale tak będzie przy każdym rowerze z wąskimi oponami). Ja takim Tribanem kilka tys. zrobiłem w różnych warunkach. Generalnie wydeptane ścieżki w lesie, drogi pożarowe, w miarę utrzymane drogi polne, wały przeciwpowodziowe i inne takie są do przejechania z normalną prędkością.

No i w razie czego wchodzą tam grubsze opony, ja największe miałem slicki 35 mm a
  • Odpowiedz
od czasu do czasu zjechać z utwardzonej nawierzchni do lasu czy na polną drogę.


@sonklabart: w ten sposób możesz jechać szosówką na cienkich oponach i też przejedziesz bez usterki. Serio.
Są lepsze i gorsze opony na różne nawierzchnie, ale to sama sobie ustalisz jak już trochę pojeździsz.
  • Odpowiedz