Wpis z mikrobloga

Chciałbym w miarę tanio polepszyć dźwięk muzyki słuchanej na głośnikach komputerowych Logitech z623 (2.1, 200W). I teraz pytanie jak to zrobić? Czytałem że są karty dźwiękowe na usb które się podłącza do komputera np. Audioquest Dragonfly Black, Fiio BTR3K itp. Czy taki konwerter podłączony do komputera i głośników rzeczywiście polepszy jakość dzwięku? Będzie to słyszalne i warte wydania tych 300zl? Który konwerter wybrać? A może jest jakiś inny sposób na uzyskanie lepszej jakości dźwięku w cenie tych kilku stówek?
#audio #muzyka #hifi #dac #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
@heez: Jeżeli miałbyś słuchawki o wartości tych głośników, to jak najbardziej miałoby to sens. W mojej ocenie na głośnikach tego nie usłyszysz, może trochę zmienisz brzmienie basu i odrobinę tu polepszysz. Istotne pytanie - co masz obecnie, czy układ bardzo słaby czy tylko trochę słabszy...?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@balrog84 Słuchawek w ogóle nie używam i nie planuję a jesli pytasz o kartę dźwiękową to jest to "Realtek ALC897 Audio" zintegrowany układ na taniej płycie głównej czyli pewnie dość słaby.
  • Odpowiedz
@heez: Jeśli masz PC, a nie chcesz wydawać za dużo kasy, by uzyskać przyzwoitą jakość samego wyjścia sygnału, aby mieć pewność, że głośniki grają tak jak je zaprojektowano, kup sobie tę kartę:
https://www.olx.pl/d/oferta/karta-dzwiekowa-muzyczna-asus-xonar-dx-7-1-pci-express-CID99-IDZzQHZ.html

Widzę na olx, że można jeszcze taniej, ale warto czasem za +20 zł mieć komplet i wszystko na swoim miejscu. Ważne jest to złącze zasilające mały molex.

Te 100 zł nie majątek, a jest to sprzęt naprawdę warty
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@balrog84 spoko dzieki, wezmę to pod uwagę. Jeszcze sam nie wiem czy wziąć taka kartę do kompa czy taką na USB bo ponoć tę na USB można też podłączyć do telefonu i odtwarzać muzykę bezpośrednio z telefonu. Też ciekawa opcja. A myślisz z tych USB ta byłaby dobra?
https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-black.html
Czy może są lepsze w tej cenie? Widziałem używaną juz za 170 można kupić.
  • Odpowiedz
@heez: Nie znam sprzętu, tą którą poleciłem mam u siebie od ładnych paru lat, wiem więc jak wygląda różnica pomiędzy różnymi integrami, a nią. Kiedyś płaciłem za nią 300 zł. Wiem, że to leciwa już konstrukcja, ale w tej cenie to takie minimum, którym warto się zainteresować. Wiem też, że do tego co potrzebujesz jest ona absolutnie wystarczająca.

Karty zewnętrzne na USB mają oczywiście wiele zalet, ale to już niech ktoś
  • Odpowiedz
@heez Nie ma to sensu. O ile wzmacniacze słuchawkowe w nowoczesnych płytach głównych potrafią jeszcze być słabe, to przetworniki cyfrowo-analogowe są dobre i spokojnie wystarczające o ile nie łapią zakłóceń od innych komponentów w komputerze.

Już nie mówiąc o tym, że budżet 300 zł jest blisko ceny lepszych głośników, tylko nie zejdą tak nisko przez brak subwoofera.
  • Odpowiedz