Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie zrobię od ręki zwykłe badania okresowe do pracy? Najlepiej, żeby nie trzeba było czekać w kolejkach i badanie przebiegło szybko.

#rzeszow
  • 10
  • Odpowiedz
@Colis: No to łamie prawo

Ustawa z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy.

Art. 12. 1. Badania wstępne, okresowe i kontrolne pracowników oraz inne świadczenia zdrowotne są wykonywane na

podstawie pisemnej umowy zawartej przez podmiot obowiązany do ich zapewnienia, o którym mowa w art. 5 ust. 2, zwany

dalej „zleceniodawcą”, z podstawową jednostką służby medycyny pracy, zwaną dalej „zleceniobiorcą


I teraz przechodzimy do sedna. Bo zdania są podzielone.
  • Odpowiedz
@Colis: Mój pracodawca jest z innego miasta i tam ma umowę w przychodni. Nie chciałem tam robić badań i chciałem znaleźć w Rzeszowie, ale żadna przychodnia nie zgadzała się bez umowy, a gdy w końcu znalazłem jakąś małą z Czudca chyba, to okazało się, że lekarz przyjmuje raz na 2 tygodnie i można umówić się tylko co dwa tygodnie na ten termin do przodu.

Tak jak napisał @veldrinn możesz mieć problemy
  • Odpowiedz
@Colis: Na Twoją korzyść przemawiania fakt, że wszelkie niedogodności, kary i wina itp spadają na pracodawcę a nie na Ciebie. To on Cię kieruje na badania i to on dopuszcza Cię do pracy a więc łamiąc przepisy bierze odpowiedzialność na siebie.
  • Odpowiedz
@veldrinn ale wiesz, że to się pięknie da obejść?
Dostajesz 3 dokumenty:
- orzeczenie
- fakturę (na dane pracodawcy)
- umowę z pracodawcą na wykonanie 1 badania wstępnego (umowa przychodzi mailem i należy ją podpisać elektronicznie lub odesłać podpisany papierowy egzemplarz)

Dlatego idąc na takie badania należy mieć dane pracodawcy do faktury, adres mailowy na który pracodawca dostanie umowę
  • Odpowiedz