Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, zakładam klimatyzację do pokoju na poddaszu 17m2 i mam wycenę od firmy do klimy na dwie jednostki jedna 2,6kw, druga 3,5kw różnica groszowa między nimi i polecają zakładać tą większą. Ale sam nie wiem bo jak patrzę w necie to widzę, że te 3,5 to powinno się dawać na większe powierzchnie niż 17m2, co sądzicie? Którą wybrać? #klimatyzacja
  • 6
@alylayl23: większa szybciej schłodzi pomieszczenie, ale może się włączać i wyłączać, mniejsza zejdzie z częstotliwością sprężarki i dłużej pochodzi. Druga sprawa to kwestia temperatury na poddaszu i jego nagrzewania się bo izolacja jest słaba i ta mniejsza klima sobie rady nie da, zdarza się tak.
@alylayl23: jednostki wewnętrzne to może się nie różnią, ale agregaty są inne.
Jak pomieszczenie silnie się nagrzewa to większą, a jak izolacja budynku jest konkretna i potrzeba tylko trochę schłodzić to mniejszą. Weźmiesz większą to szybciej ci schłodzi pomieszczenie, jak będzie taktować to się spierdzieli trochę szybciej i tyle. Za ile lat wymienisz na nową.
@alylayl23 weź mniejszą. Poradzi sobie bez kłopotu, a z większą będziesz miał ten problem, że będzie na przemian dmuchała za zimnym powietrzem (bo agregat na minimalnej mocy będzie za mocny) i powietrzem o temperaturze pokojowej (bo sprężarka w agregacie nie będzie pracować).