Wpis z mikrobloga

Siemanko mireczki,

Może ktoś w ostatnim czsie wybierał oświetlenie do mieszkania i znalazł coś fajnego? Potrzebuję lampy wiszacej do pokoju o wymiarach 5 m x 3,5 m. Zależy mi na lampie wiszącej, która nie świeci po suficie, tylko "w dół", bo jest trochę krzywo i średnio to wygląda jak się cienie robią. Lampa będzie wisieć centralnie w pomoieszczeniu.

#mieszkanie #oswietlenie #urzadzajzwykopem #remontujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
@Bogdan23: światło skierowane w dół jest gorsze. Nie masz miękkiego tylko takie ostre w dodatku z cieniami. Bardziej męczy się wzrok. Odbite wyrównuje też jasność.
  • Odpowiedz
@Bogdan23: powiem ci, że w domu mam 27 świetlnych punktów sufitowych w postaci lamp, plafonów, reflektorów

i wiesz ile używam realnie do oświetlania? 3, z czego 2 to oświetlenia w WC a jedno w kuchni

żałuję teraz, że nie poprowadziłem instalacji na kinkiety boczne, które robią o wiele fajniejsze światło do siedzenia wieczorem. Teraz z kolei w salonie głównie przyświecam sobie lampą stojącą xD. Światła główne są po prostu zbyt mało
  • Odpowiedz
@Bogdan23: Zastanawiałem się po uj ci taka wielka lampa, dopiero po dłuższej chwili dotarło do mnie że to wymiary pokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakiś czas temu kupowałem lampki ścienne na lampy.pl, ale mają bardzo duży wybór również oświetlenia sufitowego.
  • Odpowiedz
@Bogdan23 tu jest zbyt dużo zmiennych xD Czy chcesz mieć dużo światło, czy mniej, w jakim stylu…. Ja szukałam długo lamp do domu, najbardziej podobał mi się nowodvorski. Koniec końców pojechałam do Leroy i kupiłam tam wszystkie lampy bo design był ten sam tylko cena 3x mniejsza.
  • Odpowiedz