Wpis z mikrobloga

@derecki Chcesz zamienić fiat'a tylko po to żeby stackowac usdt? :o czy potrzebujesz usdt na poczet ewentualnych przyszłych zakupów?

Co do pytania ja bym wpłacił PLN na walutomat, zamienił tam na EUR a następnie wpłacił na binance gdzie bym zamienił na usdt.
  • 0
@Zaid: no np na Gate.io w HOLD & Earn jest obecnie na USDT, 16,65% + 8.87% w tokenie GT (żadna lokata / konto oszczednośćiowe tyle nie daje) :D
Wpłata na binance ze sztywnym kursem EUR:USDT jest średnio opłacalna bo na starcie traci się 0,01 usd co na starcie daje spread na poziomie ~1%. Najkorzystniejszą opcja jest jeszcze open banking, ale tam jest ograniczona liczba banków.

@essalysolu: ok pomijając słownictwo to
@derecki: na pewno nie stakowaniem, ktore ma miejsce tylko i wylacznie w protokolach PoS. To po prostu pozyczanie swojego kapitalu pod pozyczki z marżą dla pośrednika (binance). Ktos chce kupic btc na dzwigni 1;10 wiec pozycza twój kapital w koszcie 40%, a binance placi ci 15, a 25 kasuje dla siebie.
@derecki Miałem właśnie na myśli open banking

@Domi_fuerDeutschland

Nie jest to dobry pomysł z wielu względów. Usdt lending sam w sobie nie jest ani trochę zbliżonym instrumentem jak obligacje czy lokata pod kątem bezpieczeństwa, a oprócz tego masz ryzyko związane z:

-depegiem stabla którego wybrałeś
-ryzykiem upadku giełdy lub atakiem hakerskim
-ciągle zmieniające się metody wpłat i wypłat na których tracisz na spreadzie walutowym

Lending jest spoko jak chwilowo trzymasz stable na
@Zaid: dzięki za odpowiedź.
Ostatnio się dowiedziałem o możliwości earn na Binance i przelałem sobie tam 1k€ i zablokowałem tam środki żeby zobaczyć jak to dzisiala. Mam świadomość że nie jest to tak bezpieczne rozwiązanie jak lokata.

Koniec końców zablokowałem teraz te środki na launchpadzie.