Wpis z mikrobloga

Jest w tym pewna ironia, że Polacy mają dużo, dużo bardziej wywalone na bieżące wybory samorządowe niż na wybory parlamentarne czy prezydenckie - podczas gdy to właśnie one mają w większym stopniu bezpośredni wpływ na ich życie niż to czy premierem jest Tusk czy Morawiecki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To właśnie dzisiaj rozstrzyga się czy w Zamościu dzieci będą miały chodnik do szkoły, i czy w Wałbrzychu zostanie wyremontowana aleja Jana Pawła xD
#wybory #polityka #takaprawda
  • 5
@Lolenson1888: bo system jaki został w Polsce wprowadzony, znacznie wyprzedza w swoim założeniu mentalność i świadomość demokracji w Polakach.
Dobrze, że to zauważasz.

Ja na przykład, ostatnio się przeprowadziłem i nie znam absolutnie w ogóle kandydatów. Nawet o nich nie słyszałem, więc mój głos będzie w ciemno, więc wstrzymam się od głosu.
Zaangażowani i tak mnie atakują, że tak nie wolno i muszę głosować ( w domyśle na partię).
i nie znam absolutnie w ogóle kandydatów.


@eldoopa: To jeszcze nic. Wczoraj jakis miras pisal taki przyklad:
Zrobili wiecej okregow wyborczych w jego miescie i teraz nie moze zaglosowac na sasiada ktory mieszka na tej samej ulicy 2 bloki dalej bo nie jest w jego okregu. A tego sasiada zna. Z jego okregu nie zna nikogo.

Jesli to nie bait to musze przyznac ze ktos grubo polecial :P
@Lolenson1888

Jest w tym pewna ironia, że Polacy mają dużo, dużo bardziej wywalone na bieżące wybory samorządowe niż na wybory parlamentarne czy prezydenckie


Poprawka - ludzie nie mają wywalone na bieżące wybory samorządowe, tylko samorządowe przyciągają mniej ludzi. Może to też efekt tego że mniej się mówi w telewizji o tych wyborach, nie ma głośnych debat, sporów. Plus na poziomie rady gminy, powiatu(może też miasta, osiedla) często głosuje się nie na partie,
@Lolenson1888: Najbardziej wywalone na te wybory to mają akurat kandydaci. Niewielu prowadziło jakąkolwiek kampanię, więc z czym do ludzi. U mnie w mieście aktywni byli jak zawsze kandydaci na prezydenta i z dwóch z dwóch różnych list w moim okręgu. Reszta to same anonimy, którzy chyba myślą, że za samą gębę na płocie im się mandat należy.