Wpis z mikrobloga

Dlaczego nowe telefony mają taka dużą przekątną ekranu i jednocześnie wydają się takie małe?
Mam czytnik paperwhite3 i mam s22 ultra smartfon. Na czytniku wyświetla mi przy tej samej czcionce na tej samej apce (kindle) i przy tym samym rozmiarze czcionki, więcej treści na czytniku(6cali vs 6,8 cala na smartfonie)
Switch ma chyba 7 cali i raz go widziałem i też ekran wydawał się być sporo większy niż mój s22ultra (6,8cala)
Mój laptop ma 14.9 cala przekątnej ale jak przyłożę telefon nie wydaje się żeby był tylko troszkę niż 2 razy większy ale znacznie znacznie większy.
#telefony #smartfon #samsung #komputery #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
@Uuroboros: 14 calowy ekran laptopa ma blisko 6 razy większą powierzchnię niż ten blisko 7 calowy Samsung. Skąd pomysł, że miałby być tylko dwa razy większy?
  • Odpowiedz
@Uuroboros: bo Kindle i Twój telefon mają inne proporcje ekranu. Prostokąty o przekątnej tej samej długości, ale o bokach innych długości mają różne pola powierzchni.
  • Odpowiedz
@Uuroboros przecież wielkość obecnych telefonów to tragedia, bez sensu takie w #!$%@? duże, ja mam Samsunga s22 i to chyba najmniejszy telefon na rynku i to jest największy akceptowalny rozmiar imo
  • Odpowiedz