Wpis z mikrobloga

#raportzakcji #raportzpanstwasrodka
https://www.youtube.com/shorts/TcL7LRVIV4A trafił mi się taki oto short, tam jest mowa, że popularną praktyką w Chinach jest zatrudnianie tzw. białych małp czyli osób o białym kolorze skóry, które mają za zadanie sprawiać wrażenie przedstawiciela chińskich firm w trakcie biznesowych spotkań nie pełniąc jednocześnie żadnej roli w procesie zarządzania. Wiem, że shorty to gówno a nie źródło dlatego zamieszczę tutaj też definicję z wikipedi angielskiej. https://en.wikipedia.org/wiki/White_monkey . Ciekawe zjawisko...
  • 12
  • Odpowiedz
zatrudnianie tzw. białych małp czyli osób o białym kolorze skóry, które mają za zadanie sprawiać wrażenie przedstawiciela chińskich firm w trakcie biznesowych spotkań nie pełniąc jednocześnie żadnej roli w procesie zarządzania.


@oleista_palma: jakbym takiego jednego widział w tej roli xD. Hmmmm... Kto to mógł być ostatnie kilkanaście lat.
  • Odpowiedz
@lskx: Naprawdę trudno zrozumieć, że żółta rasa czyt..China zdominuje - zdominowała podeszła każdego z nas.. Już nie potrzebuje "słupów" typu Łysy vel Prezes (te czasy minęły, on o tym wie), zwykły słup, żadnego procesu zarządzania! Dlatego nasz Narcyz Don Lucjano mydli oczy każdemu, niektórym.. Skończyło się! Chińczyki trzymają się mocno 🤭
  • Odpowiedz
Naprawdę trudno zrozumieć, że żółta rasa czyt..China zdominuje - zdominowała podeszła każdego z nas.. Już nie potrzebuje "słupów" typu Łysy vel Prezes (te czasy minęły, on o tym wie), zwykły słup, żadnego procesu zarządzania! Dlatego nasz Narcyz Don Lucjano mydli oczy każdemu, niektórym.. Skończyło się! Chińczyki trzymają się mocno 🤭


@Vendigoo: tak było do niedawna. Między zachodem a Chinami trwa wojna handlowa.
Wiele zachodnich korporacji wliczajac to azjatyckoe molochy jak samsung
  • Odpowiedz
Tak, zgadzam się, ale oni absolutnie się nie poddają, za chwilę Europę zaleją chińskie "super" auta (jyz są), które oczywiście będą się sprzedawać, zwłaszcza w Polsce, bo cena jest mega konkurencyjna względem marek, do których mamy jakiś sentyment, ja osobiście Volvo.. (jeszcze produkowane USA).. POLSCY tzw. biznesmeni będą kupować chińskie "dostawczaki".. Elektryki, będą dostawali dotacje, będą mieli przekonanie, że są eko eko.. A doskonale wiemy, że to ściema.. I jestem zdania "fuck..
  • Odpowiedz