Wpis z mikrobloga

@hoppbakke: Zarówno piekarnik jak i płyta mogą posiadać zwykłą wtyczkę, czy to jedno czy też trójfazową ale wtyczkę. Natomiast nie jest zalecane takie podłączenie ze względu na dość duże opory na styku bolca i blachy w gnieździe. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznej kostki łączeniowej na połączenia zaciskowo-śrubowe.
  • Odpowiedz
Zarówno piekarnik jak i płyta mogą posiadać zwykłą wtyczkę, czy to jedno czy też trójfazową ale wtyczkę. Natomiast nie jest zalecane takie podłączenie ze względu na dość duże opory na styku bolca i blachy w gnieździe. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznej kostki łączeniowej na połączenia zaciskowo-śrubowe.


@Wiskoler_double: Leze i kwicze ze smiechu :) poplulem monitor :DDDD
  • Odpowiedz
Widocznie nie znasz fizyki i nie bardzo pojmujesz o co chodzi w oporze elektrycznym.

@Wiskoler_double: Jeszcze nikt mi tak dnia nie zrobil jak Ty :)

Prawie 20 lat pracuje z elektryka. Zarowno przemyslowa (od 110kV do 24V) jak i "domowa". Wiem co robie i pomimo ze to nie ladnie sie chwalic jestem dosc dobry w tym co robie (co zoastalo docenione przez niejednego pracodawce).

Pieprzysz bzdury jak malo ktory. Tyle w
  • Odpowiedz
@gorzki99: Też jestem elektrykiem z troszeczkę dłuższym stażem, posiadam uprawnienia SEP zarówno eksploatacyjne jak i dozorowe. Pracowałem i pracuję z instalacjami zarówno przemysłowymi jak i mieszkaniowymi. To nie opowiadaj mi kocopołów że nie wiem jak wygląda zgrzane i wypalone gniazdo (dajmy na to 230V) od podłączonej w ten sposób kuchenki/płyty/piekarnika.
  • Odpowiedz
posiadam uprawnienia SEP zarówno eksploatacyjne jak i dozorowe


@Wiskoler_double: O patrz... To tak jak ja. Masz tez na 110kV? (czyli duzo wieksze moce)

Masz wiekszy staz niz 20 lat i dalej nie ogarniasz? W czipsach uprawnienia znalazles?

Zgrzane i wypalone gniazdo - tym razem to mnie rozwaliles na lopatki :) Mowimy o mocach rzedu kilku kW. Gniazda maja to do siebie ze sa projektowane po to zeby byly gniazdami. Do piekarnika
  • Odpowiedz
@gorzki99: Nie będę z tobą dyskutował bo musiałbym się zniżyć do twojego poziomu, a potem przy podnoszeniu to mnie kręgosłup boli, no i z tego co wiem na niskich poziomach wykończyłbyś mnie doświadczeniem. EOT.
  • Odpowiedz