Wpis z mikrobloga

#wojsko #pobor #kwalifikacjawojskowa #obowiazkowecwiczeniawojskowe #ankieta

Jest tu ktoś kto tak jak ja olał wezwanie na badania i przyznanie kategorii wojskowej? Mieliście już jakies problemy? Pytanie głównie do osób urodzonych po 1990, bo wcześniej to była zasadnicza i pewnie prawo było bardziej rygorystyczne.

Ja na razie mam spokój minęły dopiero z 4-5 msc, zresztą teraz mieszkam z dziewczyną, zameldowany dalej u rodziców więc za chiny mnie nie znajdą, tak myślę. Mam jeszcze kolegę z klasy który też olał (przynajmniej tak twierdzi) i tez nie ma problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Olałeś stawienie się na badania wojskowe? Miałes problemy?

  • Tak, olałem i nie miałem problemów. 18.7% (25)
  • Tak, olałem i miałem problemy z tego pwodu. 11.9% (16)
  • Nie olałem. 69.4% (93)

Oddanych głosów: 134

  • 10
  • Odpowiedz
@siemankooo: plusik dla zasięgu, podepnę się i zadam jedno pytanie:

zresztą teraz mieszkam z dziewczyną, zameldowany dalej u rodziców więc za chiny mnie nie znajdą, tak myślę


Ktoś wie, czy oni mają dostęp do adresu zamieszkania podanego np. pracodawcy?
  • Odpowiedz
@siemankooo: Pierwsza lepsza kontrola policji (autem czy też nie) i jesteś zabierany siłą. Tak samo w jakimkolwiek urzędzie.
Najlepszym ratunkiem jest wymeldowanie się. Działało kiedyś i teraz chyba też działa.
  • Odpowiedz
@Luqart ciekawe jak to wygląda obecnie. W 2006-2009 mieszkałem 450km od miejsca zameldowania, normalnie pracowałem, podatki itp i nic. Jak w domu była policja to ojciec powiedział że jestem za granicą i nie ma ze mną kontaktu xD
  • Odpowiedz
@notBart: Ciężko powiedzieć. Na pewno w kwestii klasyfikacji będą Cię bardziej ciągać niż ćwiczeń. Ale jak bardzo? Nie wiem. Bo bez klasyfikacji nie mogą Cię wziąć na wojnę czy do ćwiczeń. To jest podstawa prawna wszystkiego.
  • Odpowiedz
@Luqart:

Pierwsza lepsza kontrola policji (autem czy też nie) i jesteś zabierany siłą. Tak samo w jakimkolwiek urzędzie.

Najlepszym ratunkiem jest wymeldowanie się. Działało kiedyś i teraz chyba też działa.


Moim zdaniem mogą go doprowadzić siłą na klasyfikację wojskową, ale tylko w momencie, kiedy rzeczona klasyfikacja będzie odbywać się w miejscu zameldowania OPa. Zazwyczaj są to miesiące luty-kwiecień. Nikt nie będzie organizował specjalnej komisji dla jednego uciekiniera poza terminami, kiedy zwyczajowo
  • Odpowiedz
@siemankooo: Nie wiem jak teraz, ale w latach 2010-2012 (nie pamiętam roku) dziewczyna z roku nie stawiła się kwalifikacji, uczelnia została poinformowana i została doprowadzona w asyście policji, ale od czasu kwalifikacji minęło dobre kilka miesięcy.
  • Odpowiedz