Wpis z mikrobloga

@PapugaPapieska: Duża rozbieżność jeżeli chodzi o cenę - z jednej strony usdx, z drugiej x6100/6200, czy FT450. Wydaje mi się, że chyba lepiej kupić coś lepszego niż usdx. Bo może się okazać, że za chwilę będziesz chciał go sprzedać i kupić coś lepszego.
Co do FT450, mimo, że jestem fanem stajni Yaesu, miałem różne ich TRXy, w tej chwili w moim radishacku stoją dwa, to FT450 nie przypadł mi do gustu,
  • Odpowiedz
@PapugaPapieska: @kecajek

X6200 premierę będzie miał w poniedziałek :)
W związku z tym , X6100 poszły w dół o około ~120 euro (na oficjalnej stronie, ale u naszych sprzedawców również).

Podłączę się pod temat, G20 ma wbudowaną, podobno niezłą, skrzynkę antenową. Jak jest w takim X6100?
Na co pozwoli moc 8W w KF? Działam wyłącznie na UHF/VHF i wiem że 5W to jakieś 10~80km zasięgu (w zależności od terenu).
  • Odpowiedz
@kamilspl z 5w można fonia zrobić cały świat, jak propagacja pozwoli. Generalnie trochę zależy od propagacji, trochę od szczęścia, trochę od tego czy umiesz szanować w druty w terenie. Dużo osob field day QRP jednak korzysta z CW albo ft8 - są dużo efektywniejsze energetycznie.

Z 5w na UKF można też zrobić 600km- spójrz na łączności przez satelity - wymagany zestaw do crossyaga 2pasmowa i już można szaleć.
  • Odpowiedz