Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy. Ktoś pomoże? Mam problem. Zakupiłem używany laptop MacBook Pro mid-2012. Zainstalowany na nim jest Sierra. Z tego co wiem można go zaktualizować do cataliny. Zalogowałem się na iCloud i mam dostęp do AppStore ale po pobraniu cataliny wyskakuje mi okienko: błąd połączenia z serwerem. Ktoś ma na to jakąś radę?
#komputery #macbook #macbookpro #apple
  • 9
@L3gion: @L3gion dzięki chłopaki już ogarniete. Przeniosłem sobie dane z maca na macbooka i na nowym koncie poszło bez problemu. Ogólnie to ten macbook jest z 2012 roku wiec ma wsparcie tylko max do cataliny. Z tego co słyszałem smiga na nim niezle. Na pewno lepiej niż na Sierra. W open core się póki co nie pcham bo komp i tak tylko do przeglądania neta i poczty ( ͡° ͜
Ogólnie to ten macbook jest z 2012 roku wiec ma wsparcie tylko max do cataliny


@MatteoMatei: Jeśli wierzysz w to co ci mówi Apple, to tak.

W open core się póki co nie pcham bo komp i tak tylko do przeglądania neta i poczty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No właśnie przy takim użyciu trochę słabo nie mieć poprawek bezpieczeństwa.
@L3gion: dzięki za info… może jednak warto pomyśleć o tym open core? Jaki system najlepiej na tym by chodził? Kupiłem go ze sklepu amso za 7 stówek. Stan w sumie igła - zero rys, matryca w bardzo dobrym stanie, ilość cykli baterii to 64. I5,8ram/256ssd. Klawiatura w super stanie. Widziałem, ze udało Ci się upolować 2015 tez z amso.
@MatteoMatei: Moim zdaniem Monterey albo Ventura. Sonoma odstawia cyrki nawet na wspieranych modelach więc osobiście się nie pcham.

I5,8ram/256ssd. Klawiatura w super stanie. Widziałem, ze udało Ci się upolować 2015 tez z amso.


Szukałem też 2012 ale to dość specyficzna generacja. Pre Retiny mają marne matryce i dyski SATA a nie NVMe, Retiny w dobrej konfiguracji kosztują prawie tyle samo co 2015 a Retiny 15" z GPU Nvidii padają jak muchy.