Wpis z mikrobloga

Podobno lepiej jeszcze wstrzymać się z zakupem auta używanego bo w roku 2024 ceny są kosmiczne, sprzedawcy powariowali. Jak myślicie, czy jednak poczekać jeszcze z zakupem? Obserwuję od kliku miesięcy ogłoszenia i widzę, że większość samochodów nie znika z ogłoszeń (tak wiem, handlarzyny czasem zostawiają ogłoszenia byle do nich dzwonić i zaproponować co innego). Na YT też znawcy motoryzacyjni są zgodni w kwestii tego, że ceny są obecnie chore. Ale czy czasami nie będzie tak jak z mieszkaniami, że właściwie z miesiąca na miesiąc są droższe?

#pytanie #samochody #motoryzacja #zakupy

Czy poczekać jeszcze z zakupem auta?

  • Poczekaj i kup taniej za rok 36.4% (24)
  • Kupuj teraz, później będzie drożej 63.6% (42)

Oddanych głosów: 66

  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
kup od osoby prywatnej, ja kupiłem tak i udało się w miarę rozsądnej cenie kupić bo chłop chciał się pozbyć


@farbowanylisek: to znajdź mi takie ogłoszenie, większość aut to handlarze (komisy lub handlarzyny udające osoby prywatne)
  • Odpowiedz
@CalibraTeam znajdź
to powiedz co chcesz, do ilu, jaki silnik i wyposażenie i jaki region to może zerknę ale no ja nie miałem problemu z tym żeby wyhaczyć dwa identyczne auta od osób prywatnych w moim mieście i kupiłem auto tego samego dnia

To widać po zdjęciach i po informacjach w ogłoszeniu typu „proszę o SMS bo pracuję do 16”, to są zazwyczaj osoby prywatne
  • Odpowiedz
@CalibraTeam Moim zdaniem faktyczne zmiany w cenach zaczną się dopiero jak powchodzą te wszystkie SCT i ludzie z miast zaczną wymieniać samochody bo nie będą mieli innego wyjścia. Auta z Euro 5 czy 6 będą dalej rosnąć albo zostaną w miejscu, a starsze auta zaczną szorować po dnie, szczególnie diesle bo będą bezużyteczne. Także, zależy co chcesz kupić, jak celujesz w coś 10-15 letniego to bym sie wstrzymywał, jak młodsze lub nówke
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Popyt na auta już spadł albo przede wszystkim podaż go przegoniła. Znowu dealerzy mają auto na placu i nie trzeba czekać by cokolwiek kupić. Rabaty powoli wracają.

Nie wiem jak ta sct zamiesza ale ogólnie widać, że ludzie akceptują wysokich cen
  • Odpowiedz
@cwlmod: do tego pojawiają się ciekawe oferty na auta z Chin, producenci EU tez chcą wprowadzać tańsze modele, ja się wstrzymuję z zakupem na razie (nie mam kasy na nowe auto( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz