Wpis z mikrobloga

#jezykpolski ciekawe są te wulgaryzmy w języku polskim. bo skoro #cipka pochodzi od czasownika "ćpać" (tak, tego samego co #narkotykizawszespoko ) albo "#!$%@?ć", co oznacza faszerować się, jeść żarłocznie, napychać się, wpychać, wsadzać w siebie, co ma sens. No i ta końcówka "-ka" miała chyba złagodzić ten negatywny wydźwięk, albo zdrobnić, ale nie daje mi spokoju to że w niektórych regionach "cipka" woła się na kurę, a znowu #!$%@? z kurą jest powiązana, bo to że od zakrętu czyli die kurven to już dawno obalone, więc może w o kura (w sensie kur) czyli koguta chodzi i analogię do ich zachowania, jakoś łączenie kury z nierządnicą, ale jak?, tudzież obstawiałabym że może chodzi o silnąrosłą postać z greki, ale negatywne konotacje do #!$%@? wchodzą dość pozno a wczesniej bylo to synonim kokoszki / z kolei cycki są proste, bo to bankowo pochodzi od cyckania czyli ssania lub cackania się - czyli pieszczenia, czyli cipka to wpychaczka a cycki to ssacze ale za #!$%@? nie rozumiem dlaczego ludzie na przestrzeni lat tak bardzo zmieniaja znaczenie i wydzwiek tego. Słyszałam, że niektórzy myślą, że to od "krzywego" w sensie ze od skrzywionej moralnosci niby ze curven, ale nie, to chyba za daleko szukają. To raczej od koguta, bo #!$%@?, to przecież ten co kręci się po całym podwórku, albo od klepiska, czyli takiego miejsca na zagonie gdzie nic nie rosnie, znaczy nieperspektywicznej, ale ta teoria z greką i silną postacią też jest ciekawa, bo często #!$%@? per mówi się o silnych osobnikach że np. użarła mnie nieproporcjonalnie wielka #!$%@? w znaczeniu mucha na przykład, chociaż znowu jak zestawimy to z #!$%@? mać co znaczy ku macierzy, do matki, do ojczystego lądu, kraju ukochany zmierzam do cb to znowu tez nie ma to sensu ##!$%@? #cycki #cipka #wulgaryzmy kopię i szukam za źródłosłowami #!$%@? ale widzę same teorie zero pewniaków
  • 1
@KingaM: kiedyś jak były burdele to jak ktoś nie miał pełnej kwoty na "kurtyzanę" to można się było w kilku zrzucić i jeden sobie chedozył a reszta patrzyła, i ta reszta dostawała kure do zaspokojenia swoich potrzeb podczas "seansu" i jakoś się te słowa przez to zrosly znaczeniowo.