Wpis z mikrobloga

  • 9
@mjkrsq: Ok, sam sobie odpowiem, może kogoś to interesuje. Transakcja zaksięgowana została po 35 minutach. Do realizacji transakcji wybrałem sieć BTC (Bitcoin). Przesłałem testowo BTC o wartości 50 PLN, łączne fee wyniosło 21,43 PLN.

Fee wydaje się duże, natomiast przy transferze o wartości kilku tysięcy PLN fee również wynosi niecałe 22 PLN, więc uważam, że jest ok :)
  • 0
@szejas: Nie próbowałem, szczerze mówiąc nie widzę aktualnie sensu trzymania krypto na revolucie, bo prowizje wymian są bardzo niekorzystne. A jeżeli chodzi Ci o fiaty, to obecnie najkorzystniej z Binance wypłaca się przez Zen bez prowizji (poprawcie mnie jeżeli się mylę).
@mjkrsq ale działają pewnie tak samo, jak wysyłałeś btc z revoluta to środki poszły z portfela przypisanego do Ciebie czy portfela revoluta który mieli 1000txs na minutę?
  • 0
@sunnyhaze: Przesyłałem z Revo do Binance, Binance generuje osobisty adres portfela (widoczny na blockchain), który jest przypisany do Twojego konta Binance. Nie mówię, że jest to w 100% bezpieczna metoda, wykonałem dwie transakcje (testową i docelową) i napisałem Wam jak to wyglądało.
@patrol798 jeśli przelewasz środki giełda-gielda, revolut-gielda itp to między nimi przesyłaj do swojego portfela (revolut to nie Twój portfel). Oczywiście jeśli Ci się to opłaca bo jak wysyłasz 50zl to wydajesz połowę za tx
@mjkrsq: jak coś to Binance akceptuje zasilenia w EUR za pomocą karty VISA, a na Revolucie da się ogarnąć wirtualną kartę VISA (choć u mnie widnieje tylko taka jedna, reszta to Mastercard).
  • 0
@patrol798: pytasz czemu przerzuciłem środki z Revo do Binance? Bo Revolut to nie jest giełda i mają bardzo duże opłaty za zakup / sprzedaż krypto. Kupiłem tam trochę BTC w 2021 i trzymałem do dnia dzisiejszego. Binance za handel spot pobiera jedynie 0,1% a ja mam w planach pobawić się na różnicach kursów.