Wpis z mikrobloga

@janusz-wojciechowski: 8-rdzeniowe CPU i GPU za 2,5k cebul wrzucone do 10-letniej budy i zasilane 550 watami + Ryzen 4. generacji wrzucony na budżetową płytę 2. generacji, co może pójść nie tak? No, może poza wyłączeniem się kompa pod obciążeniem, uduszeniem się CPU i GPU z braku powietrza (ile w tej budzie masz obecnie wentylatorów? Miejsca masz na 6) i chooy wie czym jeszcze bo nie napisałeś np. ile i jaki tam
  • Odpowiedz
@janusz-wojciechowski:
1. Konkrety, chłopie, konkrety. Nie że zmieniłem płytę na B550 tylko konkretny model. Nie że zmieniłem zasilacz na 650W tylko model zasilacza.
2. Nadal nie wiemy jaki RAM i dysk.
3. Dobra obudowa i po 10 latach jest dobra, to tylko kupa podziurawionej stali i jeśli jest sensownie zaprojektowana to służy. Problem z twoją jest taki że ona nie była projektowana pod TAK prądożerne (czyt. nagrzewające się) podzespoły jakie zaraz
purrminator - @janusz-wojciechowski: 
1. Konkrety, chłopie, konkrety. Nie że zmieniłe...

źródło: spec-03

Pobierz
  • Odpowiedz
@purrminator: Gigabyte B550 Gaming X V2

Endorfy Supremo FM5 650W 80 PLUS GOLD

Patriot Viper 4 Blackout 16 GB DDR4 3200 MHz

Dysk SSD to 1 TB Seagate Barracuda 64 MB Sata III 7200 (HDD niestety nie sprawdziłem, potem wpiszę jeśli to ważne)

Czyli lepiej kupić nową obudowę czy już wrzucić te wentylatory tam? Na internecie piszą, że 3 wentylatory w zupełności wystarczą więc już sam nie wiem.

Wentylatory mam 2
  • Odpowiedz
Gigabyte B550 Gaming X V2


@janusz-wojciechowski: szału nie ma a i sam producent nie jest tu szczególnie lubiany - ale styknie, do 5600X styknie.

Endorfy Supremo FM5 650W 80 PLUS GOLD


@janusz-wojciechowski: ała, tak coś się obawiałem że temat Endorfy/SilentiumPC się pojawi. Baaardzo szemrany producent, szukaj raczej czegoś od (kolejność przypadkowa) Seasonica, Corsaira, MSI lub Be Quiet.

Patriot Viper 4 Blackout 16 GB DDR4 3200 MHz


@janusz-wojciechowski: styknie.

Dysk
  • Odpowiedz
Jestem kompletnie zielony w tej materii


@janusz-wojciechowski: a to akurat zaskakująco proste: jak najwięcej CFM, jak najmniej dB, jak najniższa cena ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aktualnie najlepiej w relacji cena-jakość wypada chyba Arctic P12 PWM, w zależności od sklepu od 20zł/szt w górę.

zmieniając podzespoły z 1060 6GB, i5 7400 nie będzie z tym AŻ tyle zachodu xD


@janusz-wojciechowski: czas ma w tej branży kluczowe znaczenie:
  • Odpowiedz