Wpis z mikrobloga

Cześć mam szybkie pytanie.

Mam panel solarny taki jak z załącznika. Chciałbym naładować nim akumulator samochodowy 12v przez regulator ładowania. Wszystko dostałem za darmo więc uczciwa cena. Czy to razem zadziała?

#fotowoltaika
Bartisss - Cześć mam szybkie pytanie.

Mam panel solarny taki jak z załącznika. Chcia...

źródło: dddd

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Bartisss: zależy jakie parametry wejściowe ma ten regulator, tego typu zazwyczaj mają niższe napięcia z panela i jest szansa że pójdzie to to z dymem. Kup regulator MPPT na odpowiednie napięcie
  • Odpowiedz
  • 0
@slavkowsky: @C_________I_________ Trochę czytałem o tym regulatorze i ma różne opinie. Panel założyłem dzisiaj na działce . Używałem akumulatora 12v z auta do pompowania wody ze studni, ale co jakiś czas musiałem go zabrać do domu aby go podładować. Chciałem zrobić możliwość doładowania go z tego panelu (specyfikacje wyżej). Podłączyłem akumulator do tego sterownika a następnie podłączyłem panel. Ale nie ma ikony ładowania akumulatora chociaż na pinach jest napięcie wejściowe 38V
  • Odpowiedz
Nie uzywałem tego regulatora, dlatego pisze hipotetycznie. Masz jakas intrukcje regulatora? Tam w jakiejs tabelce jest pewnie podany zakres pracy - napiecie PV. Jesli to jest typowy regulator tego typu, to panel ma za wysokie napiecie w stosunku do napiecia aku. Przetwornica w srodku regulatora ma maly zakres napieciowy pracy. Regulator wykrywa baterie 12V, ale napiece z wewnetrznej przetwornicy jest za wysokie, wiec kontroler nie pozwala na ładowanie. Gdybys mial drugi aku
  • Odpowiedz