Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, proszę o pomoc w wyborze modelu samochodu. Nie jestem motoryzacyjnym freakiem i nie znam sie bardzo na samochodach. Nie chce przepłacać za jakiś super mocny sportowy samochód, którego nie wykorzystam, ale chciałbym żeby było z czego wyprzedzić w trasie i żeby cieszył oko. Chciałbym z niego korzystać 8-10 lat.

Rocznie robię 10-12k kilometrów. Jeżdże głównie po mieście. Zwykle 1-5km w jedną stronę. Sporadycznie więcej. Samochód nie jest używany codziennie - zdarza się, że stoi 2/3 dni w garażu. Raz na 1-2 miesiące robię 150km w jedną stronę do rodziców, 1/2 razy na rok trasa powyżej 400km.

Wymagania:
-5 osobowy
-budżet: celuje w około 150k, max 200k.
-automat
-benzyna/hybryda (czy hybryda się wgl opłaca przy takiej jeździe?)
-powyżej 130KM
-czujniki parkowania? przód/tył
-Andoird Auto i Apple CarPlay
-dostępny od ręki w salonie lub używany do 30-50k przebiegu
-rocznik 2020 wzwyż

#motoryzacja #samochody
  • 38
Nie chce przepłacać za jakiś super mocny sportowy samochód, którego nie wykorzystam, ale chciałbym żeby było z czego wyprzedzić w trasie i żeby cieszył oko. Chciałbym z niego korzystać 8-10 lat.


@lol997: z budżetem 150k to teraz z trudnem kupisz używane 8 lekkie letnie auto i zostanie na doposażenie i naprawy, imho 200KM to bardziej do wyprzedzania
@lol997: Jak jeździsz 1-5 km to w sytuacji jakiej opisujesz zniszczysz auto spalinowe, ono prawie nigdy nawet nie złapie prawidłowej temperatury roboczej, jakbyś miał gdzie ładować to hybryda plug-in była by spoko rozwiązaniem, do takiej jazdy po 5km byś nawet silnika spalinowego nie włączał. Ewentualnie pełen elektryk też byłby spoko, 2 razy do roku 30 minut ładowania w trasie jest do przeżycia.
  • 0
@kinasato: czy zwykła hybryda może się sprawdzić w moim przypadku? od 8 lat jeżdżę małym 15 letnim hatchbackiem i nie było do tej pory problemów z silnikiem
-5 osobowy


@lol997: A co przez to rozumiesz? Bo aktualnie to jest wąskim gardłem. 5 w dowodzie, 3 kaszojady na tylnej kanapie, czy komfort dla 5 dorosłych osób?

Bo ja bym brał nowego Golfa GTI, gdyby nie ten wymóg.