Wpis z mikrobloga

Witajcie, w tym tygodniu wpada do mnie leciwy laptop eMachines E732 na i3, ale planuję wymianę na i7, dołożenie RAMu i ogólna konserwacja, jaki system wgrać do tego retro laptopa, bo chciałbym docelowo na nim grać w starsze tytuły jak Heroes 3, Soldier of Fortune 2, pierwsze The Sims, moje pytanie czy w 2024 roku lepiej zainstalować na tym lapku Windows 7 czy jakąś okrojoną wersję Windows 10, ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć i ewentualnie podać odnośnik do pobrania modyfikacji, będę bardzo wdzięczny. #retrogaming #komputery #windows
  • 5
ehh, lapki z wymiennymi prockami. To było coś.


@majk3l: Niby tak ale często okazywało się że ludzie rozdupcali laptopy zmieniając procesor na zbyt mocny xD Takie ThinkPady T420 przykładowo, teoretycznie włożysz czterordzeniowy QM ale praktycznie chłodzenie nie wyrobi a sekcja zasilania będzie błagać o litość.
  • 0
@L3gion W przypadku tego lapka na eletrodzie jest wątek o wymianie CPU, akurat te 2 rdzeniowe 4 wątkowe i3, i5 i i7 to prawie ten sam procesor, taktowaniem się na rdzeniu różnią, i3 nie obsługuję turbo boosta i i7 mają więcej pamięci L3 cache i tyle, trochę w ramach sportu wymieniam tą i3 na i7 z tym zastrzeżeniem, że do tego lapka max procki z TDP 35W, jak by się usrać to