Wpis z mikrobloga

@emjot86: słuch chyba mam dobry bo czasami słyszę rzeczy których kto inny nie słyszy. Natomiast to nie jest tak że te kable im droższe tym lepiej zagrają w systemie. Owszem potrafią i to niekiedy niemało zmienić. Przy czym dla danego systemu to już niekoniecznie na lepsze. .moje qed to 130pl/m. Nie mam do nich zastrzeżeń.
Nie wiem w systemie sporo więcej kabli z półki cenowej między 100 a 250 za m.
@wielowitamin ja bardzo miałem wcześniej podróbkę kimbera z ali bo chciałem się przekonać jak takie z ali grają. Na moje nieszczęście przez te kimbery sprzedałem dobre kolumny bo wydawały mi się bardzo ciemne. Okazalo się że po zmianie kabli na canare to były ekstra kolumny ale juz było za późno...;( także canare dla mnie są super. Bardzo zadowolony. Generalnie ja jestem zwolennikiem markowych kabli typu canare, mogami, belden
@arc_tic: Fajnie. To będę miał okazję sobie wyrobić zdanie :) opinie dobre, niemal wyłącznie dobre i podkreślające neutralność. Kilka osób rezygnowało z markowych włączając takie bomby jak droższe audioquesty. Will c.

:)

@zborecque nikt nikomu wyrzutu z powodu ograniczeń słuchu nie robił :) chciałbym nie słyszeć :D
@kipowrot: @vulcanitu
:) każda jedna dyskusja powoduje nalot gumowych uszu i wciskanie swoich teorii, wszędzie.
Mam swoje zdanie wyrobione na podstawie odłuchów. Nie mówimy też o #!$%@? kablach za kilka tysięcy złotych. I tak przyszli. Fak off :)
każda jedna dyskusja powoduje nalot gumowych uszu i wciskanie swoich teorii, wszędzie.


@wielowitamin: Czy ty zupełnie poważnie sugerujesz, że ci niesłyszący "grających" kabli są głusi, a pomiary konkretnych parametrów przewodu to jakieś indywidualne teorie bez przełożenia na rzeczywistość?

Mam swoje zdanie wyrobione na podstawie odłuchów. Nie mówimy też o #!$%@? kablach za kilka tysięcy złotych.


Jakie ma w tym wszystkim znaczenie cena kabla? Bzdura to bzdura.

I tak przyszli. Fak off
@cukru: trafna uwaga wołałem audiovoodo to jesteście :)
bez złości. Każdy przynosi swoje doświadczenie. Jak widać sam nie wierzę zbyt mocno w cenę kabli, ale wiem że grają inaczej więc coś się może bardziej lub mniej podobać - i tyle. Do zestawu gdzie cennikowo mam wpakowane więcej niż średnia wartość samochodu w polsce jak widzisz kupiłem kabel za 50pln/m. To nie swiadczy o tym, że zwariowałem :) a jak sie nie
ale wiem że grają inaczej więc coś się może bardziej lub mniej podobać - i tyle.


@wielowitamin: Ja bym nie mylił jednego z drugim. Jak twierdzisz, że coś ci się podoba lub nie to nie ma tu pola do polemiki. Tak samo jak nie ma pola do polemiki gdy ktoś stwierdza, że muzyka lepiej mu brzmi wieczorem, a gorzej gdy jest chory. Z kolei stwierdzenie, że coś sprawia że muzyka gra
@cukru: wiesz, duże.
Powiem ci tak. Mam na półce około 50 starannie wybranych wosków do lakieru samochodowego. Stoją tam i z mole i swisłaksy i Ameryka i Anglia i Japonia i Korea.
90% osób będzie miało problem żeby zobaczyć różnicę. Jakieś 10% w tym moja żona jest w stanie pokazać gdzie jej się bardziej podoba. Ja widzę w tym sensu żeby wydać 1000 zł na puszkę małego wosku i się tym
@kipowrot: nie ma bardzo mam możliwość robienia ślepych - ot przepinanie. Nie ma mi kto przepinać. Ale zdażyło mi się kabel inakustik refference z niedowierzaniem wypiąc po dosłownie minutach zabawt vs qed anniversary. Były różnice w kablach a przerobiłem ich trochę włączając tellerium czy furutecha. Ten furutech mi usiadł nawet i było to lepsze granie w tamtym zestawie ale nie przekonał mnie na tyle żebym zapłacił.

Jak chcesz mi przepinać kable
Moja teoria jest taka że część tych kabli po prostu tłumi dźwięk i działa bardziej jak equalizer. Na pewnym poziomie jakości to nie są zmiany na plus tylko raczej dodawanie czegoś od siebie.

Wybrałem ten konkretny bo ma opinie bardzo neutralnego. A jak zagra dowiem się pewnie jutro bo jutro przyjedzie.


@wielowitamin: Nie musisz wysnuwać żadnych teorii. To wszystko jest mierzalne i zależy od konkretnych parametrów: przede wszystkim rezystancji, a także
cukru - >Moja teoria jest taka że część tych kabli po prostu tłumi dźwięk i działa ba...