Wpis z mikrobloga

#sluchawki #sony #jbl #anc

Sony XM4 vs JBL Live 660 NC. Które wybrać? Wiem że porównuję dwa produkty z zupełnie różnych półek cenowych, ale szukam słuchawek do długiego lotu samolotem, w których chciałbym użyć ANC również do spania (stopery mi wypadają z ucha więc odpadają). Czy warto dopłacać praktyczne 700 do modelu XM, który na testach na youtube wypadał świetnie, ale czytałem tez sporo negatywnych komentarzy? Nie chcę modelu XM5, gdyż zależy mi na tym by to był model jak najbardziej kompaktowy. Dodatkowo zalezałoby mi bardzo na wygodzie użytkowania. Wcześniej używałem słuchawek nausznych i bardzo mocno mi się grzały i bolały uszy. Wydaje mi się że model wokółuszny powinien wyeliminować problem. Widzę że JBL można na promce wyrwać za 500, a sony to ponad 1200...
  • 6
@Uuroboros:
tak, popełniłem błąd logiczny jeżeli chodzi o typ słuchawek. W wokółusznych jeszcze bardziej mi się uszy grzały (zamówiłem XM5, odesłałem następnego dnia). Chyba spróbuję airpods pro 2 z anc. Nie chciałem brać dokanałowych, gdyż mam problem nawet żeby stopery sobie włożyć do ucha, ale może z najmniejszymi gumkami może nie będzie problemu z wypadaniem. Mam Airpodsy zwykłe i świetnie mi się sprawdzają, ale właśnie zależałoby mi na redukcji hałasu.
@wtftwtfwtf: to może słuchawki z przewodnictwem powietrznym albo zauszne, mają dodatkowe zabezpieczenia właśnie na uchu żeby się lepiej trzymać. Ew pianki zmiast gumek które są już na czymś osadzone więc w porównaniu do zwykłych stoperów niby działają lepiej niż gumki, sam się chyba przymierze do spróbowania pianek.
@Uuroboros: no właśnie stopery mam piankowe i nie wchodzą xD. Z drugiej strony lata temu miałem JBL T110 za 30 z elektromarketu i na najmniejszych gumkach nawet jako tako się to trzymało, także może zaryzykuję. Z drugiej strony fajnie byłoby mieć inny typ słuchawek, bo airpodsy zwykłe już mam. A jak różowa się dowie że #!$%@? 1200 na TAKIE SAME SŁUCHAWKI tyle że z gumką to mnie z domu wyrzuci razem