Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, zastanawiam się aby zainstalować #swiatlowod od #njumobile . Przyznam się, że nie miałem jeszcze do czynienia ze światłowodem, raczej starsze technologie ;) Mam swój router (mikrotik) i chętnie bym go zostawił. Czy dobrze myślę, że potrzebuje coś (modem ONT?), do którego wpina się światłowód a wychodzi już zwykły RJ45 i to wpinam do routera? Jeśli dobrze rozumiem to w NJU dostaje FunBox 3.0 i on ma już wbudowany ONT i trzeba się prosić o inna instalacje (zewnetrzny ONT). Czy się zgadza czy coś pokręciłem? Jeśli tak, to czy możliwa instalacja zewnetrzny ONT i za nim FunBox 3.0 (a potem wymieniam FunBox na swoj router w dogodnym czasie) czy jak to robią?
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@testowyandrzej 1.
Ten od leoxa będzie działał, ale musisz na nim skopiować numer seryjny i adres MAC.

2. Nie, dostajesz ONT + router

Jeżeli chodzi o zewnętrzny ONT to jak będzie do Ciebie dzwonił technik w sprawie instalacji to powiedz mu że chcesz ONTka, a jeżeli powie Ci że nie ma to powiedz że chcesz przełożyć instalacje, inaczej będziesz się z tym #!$%@?ł przez pół roku.
  • Odpowiedz
  • 0
@Insiders nie do końca maja to w dupie, bo zlecenie przychodzi wtedy z powtarzalnością, jak jest duża powtarzalność to słupki się nie zgadzają ;) a dla technika danie otnka nic nie ma do znaczenia, bo albo go masz, albo nie masz, jak masz to sobie pobierzesz/zamówisz nowego i tyle, operator płaci.
  • Odpowiedz
@Retsew: ok rozumiem. Napirew zaczekam na ulotkę z opiekunem budynku. Spróbuję przez niego załatwić bo czytałem że się udaje, jak nie będzie miał to spróbuję twoim sposobem :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Insiders "opiekun budynku" to scam, chodzą tacy i kładą te naklejki, jak pójdziesz do salonu to też Ci się uda, tylko mają napisać w uwagach do zlecenia że chcesz ONT - przekaz im to jasno i wyraźnie.
  • Odpowiedz