Wpis z mikrobloga

Co polecacie na wyrzynajaca się ósemkę dolna? Boli jak cholera cała okolica zęba dziąsło aż do ucha, mówić prawie nie mogę, jeść też , ciężko otworzyć buzie do tego boli gardło lub migdal jak przelykam ślinę i mam szczękościsk ( ͡° ʖ̯ ͡°) samopoczucie tragedia. Smaruje Dentosept A, biorę ibum i robię okłady polika z zimnego mleka w butelce, trochę pomaga ale nie jest dobrze. Po jedzeniu dokładnie czyszczę okolice 8 i robię irygatorem. Ostatni raz ósemka bolała mnie jakos rok temu ale tylko kilka dni i nie aż tak jak teraz. Ogólnie to trwa już kilka lat, prawa dolna mam już cała na wierzchu a ta co teraz boli czyli lewa dolna jest na wierzchu tak połowa zęba. Miałem prześwietlenie jakieś 6 lat temu i wyszło że mam 4 ósemki i 2 albo 3 dziewiątki... Nie spotykane a jednak, jakiś wybryk natury jestem. #dentysta #stomatologia #zab #zeby #osemka #dentosept #dentosepta #osemka #8 #zabmadrosci #zabmadrosci
  • 13
  • 0
@onajegoaonja: nie wiem czy liczyć że za jeden dzień czy dwa przejdzie czy #!$%@? jutro do stomatologa po jakiś antybiotyk, do roboty napewno nie pójdę, ciężka fizyczna robota z tak bólem to nie ma szans, jeszcze jestem osłabiony bo prawie nie jem i nie pije wody
@needer: to zapisuj się na konsultację do chirurga, gdzieś gdzie ma na miejscu tomografię cbct i wywal nadmiarowe zęby. No i szczękościsk i gorsze samopoczucie to wskazanie do antybiotyku. Może być gorzej także nie zwlekaj.
  • 0
@SkrytyZolw: byłem u stomatologa, stwierdziła że mam coś nie tak z migdałem i to może być przyczyna więc #!$%@? do rodzinnego i okazało się że mam ropień okolomigdalkowy, skierowanie do laryngologa ale pewnie pójdę jutro prywatnie... Leków żadnych nie dali targedia
@needer: nie dostałeś nawet żadnych leków...? To co Ci lekarz powiedział? XD Cierp ku chwale pana?
Matko jedyna. Tak czy siak, trzeba zrobić tomografię cbct i zobaczyć jak te zęby są położone względem pozostałych i czy nie dorpowadzają do ich uszkodzenia, czy nie mają torbieli zawiazkowych, jakichś stanów zapapnych itp.
  • 0
@SkrytyZolw: nic nie dostałem, #!$%@? lekarka.. Dziś na 16 mam laryngologa prywatnie oczywiście mam nadzieję że coś dostanę bo 4/5 dzień jeść nie mogę jedzenie to męka boli jak #!$%@?
  • 0
@needer: nie wierzę po prostu, byłem u laryngolog prywatnie (200zl) opisałem wszystko od początku co się działo gdzie byłem itp sprawdziła mi wszystko dokładnie uszy nos, gardło krtań mówi że wszystko jest ok... Że mogę mieć coś z stawem skroniowo rzuchwowym i spowrotem odesłała do dentysty ja już mam #!$%@? dosyć dentysta wysłał do rodzinnego rodzinny do laryngologa a larybgolog spowrotem do dentysty. Nawet wypisała mi kartkę że wszystko jest ok