Wpis z mikrobloga

#skladamkomputer #pc #komputery #pcmasterace

No to złożyłem komputer i podczas próby uruchomienia wyskoczyła mi czerwona dioda cpu i pomarańczowa ram, a gpu w ogóle nie załączało. Z racji tego, że wszystkie części są nowe i kompletnie nie wiem, która z nich powoduje problem, to rozkręciłem wszystko i zacząłem składać ponownie. Zauważyłem, że przy sockecie jest problem z kilkoma stykami i prawdopodobnie mały ubytek (nie jestem tego pewien, ale może 1-2 styki). Pokombinowałem z konfiguracją ram i komputer odpalił, ukręcone styki spróbowałem naprostować.

Procesor bez chłodzenia grzeje się jak głupi, a po wejściu do biosa od razu otrzymuje alerta o braku chłodzenia, ale póki co sprawdzałem tylko, czy działa. Teraz mam właściwie pytanie, czy jest sens się bawić z tymi stykami i próbować składać wszystko ponownie do kupy, czy raczej próbować robić reklamacje/wymiana płyty, aby uniknąć jakichś problemów z procesorem (o ile takie mogą się pojawić, ale wolałbym go nie spalić).
  • 10
  • Odpowiedz
@derczy: nie wiem czy przyjmą reklamację jak pogiąłeś styki. Po za tym odpalanie pc bez chłodzenia = RIP. Nie masz pojęcia jak to robić, to tego nie rob.
  • Odpowiedz
  • 0
@GeDox: Nie wiem, czy pogiąłem styki, bo nie sprawdziłem ich stanu przy pierwszej próbie montażu procesora. Wydaje mi się, że zrobiłem to dobrze (położenie procesora i zamknięcie blokady to chyba nie jest nic skomplikowanego). Co to znaczy RIP? Na ten moment wszystko działa, a komputer chodził dosłownie kilkanaście sekund dla testu, aby sprawdzić, czy działa. Jakbym miał za każdym razem zakładać chłodzenie, aby sprawdzić, czy komputer się włączy, to prędzej bym
  • Odpowiedz
położenie procesora i zamknięcie blokady to chyba nie jest nic skomplikowanego


@derczy: uwierz, że jest.

Jakbym miał za każdym razem zakładać chłodzenie, aby sprawdzić, czy komputer się włączy, to prędzej bym go #!$%@?ł przez okno


@derczy: po co je ściągać? Zmieniasz procki co wyłączenie PC?

Co to znaczy RIP?


@derczy: procesor po osiągnięciu około 120 stopni robi *cyk* i już sobie nie pograsz.
  • Odpowiedz
Nie wiem, czy pogiąłem styki, bo nie sprawdziłem ich stanu przy pierwszej próbie montażu procesora


@derczy: nie dostałem nigdy MB z pogiętymi stykami. Na 100% reklamacja odrzucona.
  • Odpowiedz
  • 0
Po co je ściągać? Zmieniasz procki co wyłączenie PC?


Jak składam komputer i świeci mi cpu, ram i karta nie działa to skąd mam wiedzieć, gdzie leży problem? Nie mam jak sprawdzić tego osobno, więc próbowałem, aż uruchomi, a że zobaczyłem te styki, to też się na nich skupiłem, chociaż to raczej nie one powodowały problem.
  • Odpowiedz
  • 0
@GeDox:

nie dostałem nigdy MB z pogiętymi stykami. Na 100% reklamacja odrzucona.


Ja też nie, ale czytałem, że inni dostali i często lub gęsto mieli jakieś inne problemy z mobo msi. Ile w tym prawdy, to nie wiem. Zakładam, że taka reklamacja może zostać odrzucona, tak więc zwyczajnie zastanawiam się, jakie mam opcje. Próbować naprawić, zamówić nową czy próbować składać go do kupy i liczyć, że wszystko będzie działać normalnie?
  • Odpowiedz
@derczy: styki nawet jeśli są lekko odgięte, to nie ma różnicy, bo procek je dociśnie. Ja bym złożył na tym co jest i odpalił benchmark.
  • Odpowiedz
  • 0
I tak też zrobiłem. Wrzuciłem chłodzenie, temperatura 35 stopni, tak więc całkiem spoko. Wrzucam go do skrzyni.
  • Odpowiedz
  • 0
I dupa. Komputer pięknie złożony, pierwsze uruchomienie poprawne z jedną kością ram. Zapoznałem się z biosem, załączyłem bootowanie z USB i powróciły dwie lampeczki cpu i ram na płytę.
  • Odpowiedz