Wpis z mikrobloga

Ja nie jestem nawet początkowym audiofilem ale zastanawiam się czy nie denerwuje was ilość ustawień dźwięku. W grze czy player na odtwarzaczu to raz, dwa to ustawienia systemowe, trzy często ustawienia słuchawek lub głośników, a są jeszcze jakieś ustawienia equalizera i takie tam. Bawicie się w takie rzeczy w ogóle?
#pytanie #komputery
  • 10
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Ale w sensie... gdzie problem? System na 100%, program czy gra na 100% i kontrola z poziomu wzmacniacza. A jak wpinam bezpośrednio słuchawki no to kontrola z systemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: problem pojawia się bo to sporo ustawień a nie odsł#!$%@?ę dźwięku tylko z jednego źródła np tylko z gier. Często leci w tle muzyka, słucham dźwięków programów albo czegoś innego i robi się jeszcze więcej ustawień a każda gra program przeglądarka czy odtwarzacz ma swoje ustawienia.
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Nie wiem, ja problemu nie mam. System na 98%, wszystko inne w systemie na full, potem głośniki mają własną gałkę i DAC pod słuchawki ma własną gałkę. I tak jest najlepiej bo nie martwisz się o to czy coś w systemie jest przyciszone czy nie, albo czy ci coś nie podkręci z dupy głośności na 100%, tylko limitujesz to na najbardziej końcowym punkcie.

A jak nie wiesz co jaki
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: wiem co jaki dźwięk wydaje tylko potem każdy wydaje w innej głośności i aż uszy mnie od tego bolą a dac to już zupełnie lewel wyżej kolejny szczebelek chyba na tej drabinie
  • Odpowiedz
  • 0
@vulcanitu: ehh no i znowu rozchodzi się po prostu o mnogość ustawień po prostu, męczy mnie to zwyczajnie.
Raz słucham na jednych słuchawkach telefonowych, drugi raz przez słuchawki na kablu innym razem wolę słuchać z głośnika laptopa. Zwyczajnie mnie to męczy
  • Odpowiedz
  • 0
@vulcanitu: nie ale za każdym razem ustawiać inaczej bo raz mi jest za głośno raz za cicho to zaczyna męczyć po czasie.
Jeszcze odpalasz inną grę, inny film, inny program i dźwięki znowu do ustawienia i tak za każdym razem, czasem sobie liczę ile czasu w roku na takiego typu niepotrzebne pierdoły marnuję czasu i to są wartości wyrażane w tygodniach na wszystko łącznie licząc te czynności nie niezbędne do
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Suwaki to tam #!$%@?, gorzej jak samo źródło albo jest za ciche albo za głośne i chcesz dwa takie źródła zbalansować. Może być wszystko na 100% a i tak będą różnice.
  • Odpowiedz