Wpis z mikrobloga

@Marek_Kodrat: to ma być do monitoringu i pracować 24/7, czy chcesz z tego korzystać na co dzień?

Jak do korzystania, to przecież między 20W a 40W to rocznie koszt mniejszy niż jednego obiadu w dobrej restauracji. Większe są różnice cenowe między poszczególnymi modelami, niż wydasz na prąd nawet przy drogiej taryfie

77 calowy oled (LG C2) przy 1000h rocznie to koszt mniej niż 100zł. na rok, czyli mniej niż 10zł miesięcznie
mój cały komputer pobiera 80W.


@Marek_Kodrat: no to mniej niż ładowarka do Xiaomi, ale dalej nie wiem czemu miałbyś szukać akurat monitora który bierze mniej energii jeżeli to miałby być sprzęt gorszy niż coś np. na lepszej matrycy. To raczej takie rzeczy jak jakość ekranu powinny mieć wpływ na wybór.

Od siebie, jako że mamy rok 2024, polecę kupić przynajmniej 27" 1440p na przyzwoitej matrycy. Nie są już drogie. Będziesz miał
ja wolę 2 monitory zamiast 1. Różnic w jakości nie dostrzegam. Serio nawet odświeżanie nie jest dla mnie istotne.


@Marek_Kodrat: mam dwa podejrzenia, pierwszy to że masz dwa takie sobie monitory podobnej klasy, a dwa:

ja się nie znam xd


@Marek_Kodrat: sam przesiadałem się z kiepskiego 22" na 22" na lepszej matrycy. Było fajnie. Później 27" 1440p i tu można powiedzieć że to był największy skok jakości tego co widzę,
@Atreyu: ale ja nawet nie mam miejsca na 27, a te 22 bym z chęcią zamienił na 2x20 cali. Miałem jeden większy monitor zakrzywiony i jednak wróciłem do 2x 22 cali bo są praktyczniejsze w pracy. Akurat doskonale wiem czego potrzebuję i na pewno nie jest to jeden duży monitor. Odświeżanie mnie nie interesuje, nawet w telefonie zamiast 144hz ustawiłem 60 bo przynajmniej baterii nie zjada a różnica nie jest dla