Wpis z mikrobloga

Mircy, chciałbym kupić sobie taką mapkę-zdrapke Tatr. Możecie coś polecić? Ogólnie jakie szlaki polecacie na początek? Chce ruszyć w tym roku mocno w tamte rejony. Raz byłem pod Giewontem i na tym się moja przygoda z Tatrami skończyłam. Kondycyjnie raczej dobrze się czuje.

#gory #tatry #pytaniedoeksperta
  • 13
  • Odpowiedz
@wykolejony: KONDYCYJNIE to się sprawdź od kir czerwone wierchy do kasprowego, albo pętla od chochołowskiej przez trzydniowiarski jarząbki, wołowiec i powrót do schroniska :D
  • Odpowiedz
@ShpxLbh: kondycyjnie to polecam bardziej trasy przełęczowe, czyli np. Kozia -> Szpiglasowa -> Mięguszowiecka albo Polski Grzebień -> Rohatka -> Czerwona Ławka -> Lodowa ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: myślę że Mięguszowiecka nawet idąc szlakiem turystycznym od Palenicy nie jest wariantem dla nowicjuszy, no bo od Szpiglasowej to już w ogóle xD kurde w sumie fajna opcja, chyba sobie ją wpiszę w letni grafik ;)
  • Odpowiedz
@rozowy_dzban: oczywiście chodziło mi o turystyczny, ale bardziej chodziło mi o koncept, że niekoniecznie trzeba po szczytach latać by trasa była mocna kondycyjnie. Ja osobiście robiłem przejście Palenica -> Polski Grzebień -> Mała Wysoka -> Rohatka -> Czerwona Ławka -> Lodowa -> Palenica to trochę czułem to na drugi dzień xD
  • Odpowiedz